Serdar Özgüldür Kimdir?

Serdar Özgüldür kimdir? Serdar Özgüldür nerelidir, Serdar Özgüldür kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Serdar Özgüldür evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Serdar Özgüldür hayatı, Serdar Özgüldür nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Serdar Özgüldür biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Serdar Özgüldür

Serdar Özgüldür burcu nedir: Oğlak
Serdar Özgüldür yaşı kaç: 22.Aralık.1955
Serdar Özgüldür ö. tarihi:
Serdar Özgüldür mesleği: Hukuk Adamı

Serdar Özgüldür, 22 Aralık 1955 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ayhan Özgüldür adında kardeşi vardır. 1976 yılında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hesabına okuduğu Kara Harp Okulu’ndan teğmen olarak mezun oldu. İstihkam Okul Komutanlığında sınıf eğitimi aldı. 1977-1981 yılları arasında sırasıyla Foça Amfibi Deniz Piyade Alay Komutanlığı İstihkam Bölüğünde ve Ankara-Elmadağ Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harp Karargahı ve Muhabere Elektronik Tesisler Komutanlığı bünyesinde görevlerde bulundu.

1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra sınıf değiştirerbiyografi_info(‘rx nfxrev uâxvz fıaısıan ‘);geçirildi. Stajdan sonra sırasıyla İskenderun Akdeniz Bölge Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hakimliği, Adana Sıkıyönetim 2 Numaralı Askeri Mahkemesi Hakimliği, Ankara Sıkıyönetim Yardımcı Askeri Savcılığı, Ankara Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hakimliği, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Savcılığı görevlerinde bulundu.

Serdar Özgüldür, kamu hukuku alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi de yapmıştır.

Serdar Özgüldür, 1995 yılında Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Savcısı olarak görev yapmakta iken Askeri Yüksek İdare Mahkemesi üyeliğine seçildi. 1995-2002 yılları arasında Birinci Daire Üyeliği, 2002-2004 yılları arasında bu Mahkemenin Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.

2000-2003 yılları arasında da Uyuşmazlık Mahkemesi Hukuk Bölümü asıl üyeliği yapmıştır.

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Genel Sekreteri Hakim Albay olarak görev ifa etmekteyken, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 21 Haziran 2004 tarihinde Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine seçildi.

14 Mart 2008 tarihinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya tarafından Anayasa Mahkemesi’ne sunulan Adalet ve Kalkınma Partisi kapatma davasında ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dahil 71 kişinin 5 yılbiyografi_info(‘ füer vyr fvlnfrggra hmnxynşgıeıyznfı vfgrzvlyr un’);zırladığı iddianame 31 Mart 2008 günü kabul edilen ve 30 Temmuz 2008 tarihinde kamuoyuna yapılan açıklamada, partinin temelli kapatılmaması, fakat hazine yardımının belirli bir oranda kesilmesi kararında Serruh Kaleli, Haşim Kılıç, Sacit Adalı, Ahmet Akyalçın, Serdar Özgüldür partinin kapatılmaması yönünde oy vermiştir.

22 Mart 2012 tarihinde de Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanlığı’na seçildi.

Serdar Özgüldür, evlidir. 1 çocuğu vardır. Eşi emekli öğretmen, oğlu Bilkent Üniversitesi Uluslar arası ilişkiler Bölümü öğrencisidir.

Serdar Özgüldür biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın