Talat Tokat Kimdir?

Talat Tokat kimdir? Talat Tokat nerelidir, Talat Tokat kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Talat Tokat evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Talat Tokat hayatı, Talat Tokat nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Talat Tokat biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Talat Tokat

Talat Tokat burcu nedir: Terazi
Talat Tokat yaşı kaç: 10.Ekim.1937
Talat Tokat ö. tarihi:
Talat Tokat mesleği: Hakem
Talat Tokat, Türk Futbol hakemliğinin sembol isimlerinden birisidir.

Talat Tokat, 10 Ekim 1937 tarihinde Siirt’de doğmuştur. 1954-1956 yılları arasında Hava Teknik Okulu’nu bitirdikten sonra Astsubay olarak Diyarbakır ve Ankara’da görev yaptı. 1976 yılında Türk Hava Kuvvetleri’nden emekli olmuştur.

Talat Tokat 1960 yılında astsubay iken futbol hakemliğine başlamış ve faal hakemlik yaşamını 1986 yılına kadar devam ettirmiştir. Oğlu Metin Tokat da Türkiye’nin en bilinen hakemleri arasındadır.

Talat Tokat, 1986 yılında faal hakemlik dönemi bittikten sonra Futbol Federasyonu Başkanlığında Merkez Hakem Kurulu Üyeliği yaptı. MHK üyeliği yaptığı gibi, mentörlük (istikbal vaat eden hakemleri izleme ve raporlama) görevi de yapmıştır.

Türkiye Liglerinde pek çok maç yönetti, kırkın üzerinde uluslararası maçta da ülkemizi temsil etmiştir. 1979 yılında aldığı FIFA kokartını 9 yıl takmış. UEFA Kupası, Şampiyon Kulüpler Kupası, Avrupa ve Dünya Kupası Eleme müsabakalarında defalarca görev almıştır. Bunlardan en görkemlisi; 1983 yılında 110 bin kişi önünde yönettiği UEFA Kupası çeyrek final maçı olan “İnter-Real Madrid” maçıdır.

13 Haziran 1982 tarihinde Eskişehir ile Beşiktaş arasında oynanan maçı; Televizyonda (TRT) siyah-beyaz olarak yayınlanan son maç olarak da yönetmek ona kısmet olmuş.

Talat Tokat, evli ve 2 çocuk babasıdır. Hakem Metin Tokat (d.1960) oğludur.

Talat Tokat biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın