Stephen Appiah Kimdir?

Stephen Appiah kimdir? Stephen Appiah nerelidir, Stephen Appiah kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Stephen Appiah evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Stephen Appiah hayatı, Stephen Appiah nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Stephen Appiah biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Stephen Appiah

Stephen Appiah burcu nedir: Oğlak
Stephen Appiah yaşı kaç: 24.Aralık.1980
Stephen Appiah ö. tarihi:
Stephen Appiah mesleği: Futbolcu

Stephen Appiah, 2006 FIFA Dünya Kupası’ndaki oyunuyla futbol otoritelerince beğeni toplayan, 1980 doğumlu, Fenerbahçe’li futbolcu.

Stephen Appiah, 24 Aralık 1980’de Gana’nın Accra kentinde doğdu. Profösyönel futbol kariyerine henüz 15 yaşında, 1995 senesinde, doğup büyüdüğü kent’in bir takımı olan Accra Hearts of Oak da başladı. 1997’de Udinese’li yöneticilerin dikkatini çekene kadar burada forma giydi.

1997’de imza attığı Udinese’de 3 sene forma giydi. 2000 yılında Parma’ya transfer olan Appiah, 2002 yılında bir sene formasını taşıyacağı Brescia ile sözleşme imzaladı.

2003 yılında imza attığı Juventus, şüphesiz kariyerinin en önemli gelişmesiydi. 2003 – 2005 seneleri arasında 64 kez giydiği Juventus formasıyla 3 gol kaydetti. 2005 yılında Aziz Yıldırım yönetimindeki fenerbahçe ile 8 milyon Euro’ya anlaşan Appiah, halen Fenerbahçe Spor Klübü’nde forma giymekte.

Boy: 1.78

Kilo: 77 Kg

Mevkii: Orta Saha

Stephen Appiah biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın