Selen Soyder Kimdir?

Selen Soyder kimdir? Selen Soyder nerelidir, Selen Soyder kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Selen Soyder evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Selen Soyder hayatı, Selen Soyder nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Selen Soyder biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Selen Soyder

Selen Soyder burcu nedir: Oğlak
Selen Soyder yaşı kaç: 26.Aralık.1986
Selen Soyder ö. tarihi:
Selen Soyder mesleği: Model, Dizi Oyuncusu
>Selen Soyder, 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir, Konak’da doğmuştur. Tam adı Mükerrem Selen Soyder’dir. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir Selma Yiğitalp Lisesinde okudu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih bölümünde öğrenci olarak devam etmektedir.

2006 yılında “Miss Model Of Turkey” yarışmasında ikinci güzeli seçildi ve “Miss Bikini Of The Universe” yarışmasında Çin Halk Cumhuriyetî’nde Türkiye’yi temsil etti. İlk 5’e giren Soyder, Türkiye’ye “En iyi milli kostüm ödülü”nü de getirdi

2007 yılında “Miss Turkey” güzellik yarışmasına katıldı. Türkiye güzeli seçildi. Türkiye’yi; Çin’in Sanya adasında yapılan “Miss World 2007” yarışmasında temsil etti. Çin’den döner dönmez Vakko’nun modelliğini yaptı. Daha sonra da İngilizcesini ilerletmek için dil eğitimi maksadıyla Kanada’ya gitti ve 2009 yılında dönüş yaptı.

Geldikten sonra spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV’de staj yaptı.

2010 yılında FOX TV’de yayınlanan “Yer Gök Aşk” dizisinde ilk bölümlerinde başrolde oynayan Birce Akalay ve Murat Ünalmış ile birlikte rol aldı. Dizinin 2. sezonlarına yakın başrol oyuncusu Selen Soyder aynı yapım şirketinin bir başka dizisi olan “Lale Devri” adlı diziye Türk dizi tarihinde ilk olarak Yer Gök Aşk’ta ki karakter ismiyle transfer olmuştur.

Selen Soyder, 2012 yılında “Lale Devri” adlı dizide Tolgahan Sayışman, Hatice Aslan, Korel Cezayirli, Gül Onat, Kenan Bal ile birlikte başrol oynamıştır.

Selen Soyder, 2011 yılında“Yer Gök Aşk” dizisinin yönetmenlerinden olan Ulaş İnaç’la evlilik için ilk adımı attı. Ancak 2012 yılında ayrılıklarını duyurdular.

Selen Soyder, 2012 yılında model ve oyuncu Tolgahan Sayışman ile birliktelik yaşadı.

2015 yılında Oren Fransez ile evlendi.

Fırsat buldukça pilates ve yoga yapan Selen Soyder, çocukluğundan bu yana kırmızı et yemediğini söylüyor.

2014 yılında “Kod Adı Reaksiyon” adlı dizinin başrollerinde Erdal BEŞİKÇİOĞLU, İbrahim ÇELİKKOL, Nehir ERDOĞAN, İsmail DEMİRCİ ve Yurdaer OKUR ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Kod Adı Reaksiyon (Dr. Zeynep) (TV Dizisi)
2011 – 2013 – Lale Devri (TV Dizisi)
2010 – 2012 – Yer Gök Aşk (TV Dizisi)
Selen Soyder biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın