Tolga Sarıtaş Kimdir?
Sosyal Medyada Paylaş
17 Ekim 2018
admin

Tolga Sarıtaş Kimdir?

Tolga Sarıtaş kimdir? Tolga Sarıtaş nerelidir, Tolga Sarıtaş kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Tolga Sarıtaş evli midir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da.. Tolga Sarıtaş hayatı, Tolga Sarıtaş nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz.

Tolga Sarıtaş kimdir? Tolga Sarıtaş nerelidir, Tolga Sarıtaş kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Tolga Sarıtaş evli midir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Tolga Sarıtaş hayatı, Tolga Sarıtaş nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Öz geçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Tolga Sarıtaş biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Tolga Sarıtaş

Tolga Sarıtaş burcu nedir:
Tolga Sarıtaş yaşı kaç: ??.??.1991
Tolga Sarıtaş ö. tarihi:
Tolga Sarıtaş mesleği: Dizi Oyuncusu
Güneşin Kızları” adlı dizide “Ali Mertoğlu” karakterini oynamaktadır.

Tolga Sarıtaş, 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Halil Akkanat Lisesinden mezun oldu. Liseden sonra, Esen yurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda tiyatro sahnelerinde yer aldı. Sadece oyunculukla yetinmeyerek müzik gruplarıyla birlikte baterist ve gitarist olarak sahne aldı.

Tolga Sarıtaş, aynı zamanda Özlem Tekin’in Kimse Bilmez adlı müziğinin klibinde de yer almıştır. Arka Sokaklar, ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizilerinde de küçük bölümler oynamıştır.

Kanuni Sultan Süleyman rolünü Halit Ergenç’in, Hürrem Sultan’ı Vahide Perçin’ın canlandırdığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde 4. Sezonda Hürrem Sultan’ın oğlu Şehzade Cihangir’i canlandırdı.

Tolga Sarıtaş, 2014 yılında yayınlanmaya başlayan ve baş rollerinde Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Ayça Bingöl ve İlker Kızmaz olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Murat karakterini canlandırmıştır.

2014 yılında TRT1’de yayınlanan “Büyük Sürgün Kafkasya” adlı dizinin baş rollerinde Melis Birkan, Tolga Sarıtaş, Elif Atakan, Nilüfer Açıkalın, Alpay Kemal Atalan, Luran Ahmeti ve Ertan Saban oynadı.

Tolga Sarıtaş, Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan “Güneşin Kızları” adlı dizide “Ali Mertoğlu” karakterini oynamaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Kanat Heparı, Evrim Alasya, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Burcu Özberk, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler yer almaktadır.

Filmleri ve Dizileri :

Söz (Üsteğmen Yavuz) TV Dizisi – 2017
Kötü Çocuk (Meriç) Sinema Filmi – 2017
2015 – Güneşin Kızları (Ali Mertoğlu) (TV Dizisi)
2014 – Büyük Sürgün Kafkasya (TV Dizisi)
2014 – Benim Adım Gültepe (Murat) (TV Dizisi)
2013 – Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Şehzade Cihangir) (TV Dizisi)
2013 – 20 Dakika (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2013 – Öyle Bir Geçer Zaman Ki (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2012 – Arka Sokaklar (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2011 – Sen de Gitme (TV Dizisi)
2010 – Kaledeki Yalnızlık (Feyyaz) (Sinema Filmi)
2010 – Bilinmeyen Yaşın Yorgunu (Berkcan) (Sinema Filmi)
2008 – Bahtı Kara (Berk) (Sinema Filmi)

Tolga Sarıtaş biyografisinde eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır ©