Şahan Gökbakar Kimdir?

Şahan Gökbakar kimdir? Şahan Gökbakar nerelidir, Şahan Gökbakar kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Şahan Gökbakar evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Şahan Gökbakar hayatı, Şahan Gökbakar nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Şahan Gökbakar biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Şahan Gökbakar


Şahan Gökbakar burcu nedir: Terazi

Şahan Gökbakar yaşı kaç: 22.Ekim.1980

Şahan Gökbakar ö. tarihi:

Şahan Gökbakar mesleği: Sinema Oyuncusu, Komedyen

TV 8 ekranlarında yayınlanan Dikkat Şahan Çıkabilir adlı skeç şovu ile ünlenen Türk komedyen, tiyatro ve sinema oyuncusu. Dikkat Şahan Çıkabilir’da yarattığı ve daha sonra bağımsız olarak sinemaya aktardığı Recep İvedik karakteri, Gökbakar’ın en sevilen çalışması olmuş ve Türk sinema tarihinin en fazla izlenen yerli yapımı olarak tarihe geçmiştir.

Şahan Gökbakar, 22 Ekim 1980 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi. Togan Gökbakar adında kardeşi vardır. Şahan Gökbakar’ın babası Osman Selçuk Gökbakar, Şahan’ın 8. yaş gününde (22 Ekim 1988) gübiyografi_info(‘aü ove gensvx xnmnfıaqn u’);ayatını kaybetti. Gençlik yıllarını Ankara’da geçiren Gökbakar, ilkokuldan lise sona kadar Odtü Koleji’nde okuduktan sonra 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne kayıt oldu.

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne 4. sıradan giriş yapan Gökbakar, bu başarısını okul hayatında da devam ettirdi ve 2002 yılında bu bölümden başarıyla mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İstanbul’a taşınan genç sanatçı, burada çeşitli reklam filmlerinde rol almak için mücadele etti ve de bu dönemde ilk T.V. programına imzasını attı; Zıbın.

Zıbın’ın T.V. 8 kanalında yayınlanmasının ardından TRT 1’de yayınlanan 7. Gün ve TV 8 ekranlarında karşımıza çıkan Zoka adlı şaka programlarında sunuculuk yapan Gökbakar, Zoka’nın sona ermesinin ardından gene T.V. 8’de yayınlanan Dikkat Şahan Çıkabilir adlı programı hayata geçirdi.

Alper Mestçi ile beraber hayata geçirdiği Dikkat Şahan Çıkabilir, Gökbakar’a uzun süredir peşinde koştuğu üne kavuşma imkanı sağladı. Aralarında Küçük Oskar, Recep İvedik ve Dişi Yakarış gibi tiplemelerin de bulunduğu pek çok karakter bazlı komedi skeçi canlandıran Gökbakar, video paylaşım sitelerinde tv haber bültenlerine kadar ülkenin en fazla takip edilen ve konuşulan insanlarından birisi haline gelmeyi başarmıştı. Dikkat Şahan Çıkabilir TV 8 ve ATV ekranlarında izleyicileri ile buluşmasının ardından Gökbakar, NTV ekranlarında yayınlanan Kime Diyorum Ben adlı skeç şovunu sundu.

Gökbakar’ın Dikkat Şahan Çıkabilir programındaki sevilen karakterinden birisi olan Recep İvedik’i sinemaya taşıması, kariyerindeki en büyük dönüm noktası oldu. 22 Şubat 2008 tarihinde vizyona giren Recep İvedik,20 günlük bir süre zarfında 230 sinema salonunda toplam 3.250.000 seyirciye ulaşarak büyük bir rekor kırdı. Filmin ubiyografi_info(‘ynşgığı oülüx onşneıaıa neqıaqna qrinz svyzyrev by’);an Recep İvedik II 13 Şubat 2009, Recep İvedik III ise 12 Şubat 2010 tarihinde vizyona girdi. İlk iki filmin senaryosuna Penguen dergisinden tanıdığımız ve Kime Diyorum Ben adlı programda da Gökbakar ile çalışmış olan Serkan Altuniğne’de katkıda bulunurken, üçüncü filmde ise sadece Şahan Gökbakar senarist olarak gözüktü. Üç film de belirli bir kitle tarafından çok beğenilip, Türk sinema tarihinin en çok izlenen yerli yapımları arasına girerken, Gökbakar her üç filmde de aşırı argo kullanımı, kalitesiz ve popülist mizaha aşırı yer vermek gibi suçlamalarla eleştirildi.

Şahan Gökbakar, 2005 – 2009 yılları arasında Doğa Rutkay’la beraber oldu. 2011 yılından beridir de Selin Ortaçlı ile birliktedir.

23 Mayıs 2015 tarihinde oyuncu Selin Ortaçlı ile Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da evlendi. Aralık 2015 ayında Deniz Efe adında bir oğlu dünyaya geldi.

21 Şubat 2014 tarihinde vizyona giren Recep İvedik 4 filminin senaristi ve başrol oyuncusu Şahan Gökbakar ve filmin yönetmeni kardeşi Togan Gökbakar’dır.

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2015 – Osman Pazarlama (Sinema Filmi)
2014 – Recep İvedik 4 (Sinema Filmi)
2013 – Celal ile Ceren (Sinema Filmi)
2010 – Recep İvedik 3 (Sinema Filmi)
2008 – Recep İvedik 2 (Sinema Filmi)
2007 – Recep İvedik (Sinema Filmi)
2005 – Gen (Sinema Filmi)
2005 – Dikkat Şahan Çıkabilir (TV Dizisi)

Yapımcı :
2015 – Osman Pazarlama (Sinema Filmi)
2014 – Recep İvedik 4 (Sinema Filmi)
2013 – Celal ile Ceren (Sinema Filmi)
2003 – Buğra (Kısa Film)

Oyuncu :
2015 – Osman Pazarlama (Osman Şaşmaz) (Sinema Filmi)
2014- Recep İvedik 4 (Recep İvedik) (Sinema Filmi)
2013 – Celal ile Ceren (Celal) (Sinema Filmi)
2010 – Recep İvedik 3 (Recep İvedik) (Sinema Filmi)
2008 – Recep İvedik 2 (Recep İvedik) (Sinema Filmi)
2008 – Kolay Gelsin (Şahan) (TV Dizisi)
2008 – Horton (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2007 – Recep İvedik (Recep İvedik) (Sinema Filmi)
2005 – Zoka (Sunucu-Taklitçi) (Tv Programı)
2005 – Gen (Tecrit Hastası) (Sinema Filmi)
2005- Dikkat Şahan Çıkabilir (Recep Ivedik-Sinan Sağıroğlu) (TV Dizisi)
2003 – Buğra (Buğranın Babası) (Kısa Film)
1996 – Beyaz Show (Kendisi) (Tv Programı)

Eser :
2005 – Gen (Sinema Filmi)

Şahan Gökbakar biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın