Vedat Bilgin Kimdir?

Vedat Bilgin kimdir? Vedat Bilgin nerelidir, Vedat Bilgin kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Vedat Bilgin evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Vedat Bilgin hayatı, Vedat Bilgin nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Vedat Bilgin biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Vedat Bilgin


Vedat Bilgin burcu nedir:

Vedat Bilgin yaşı kaç: ??.??.1954

Vedat Bilgin ö. tarihi:

Vedat Bilgin mesleği: Akademisyen

Vedat Bilgin, 1954 yılında Bayburt’un Aydıntepe ilçesinde doğmuştur. ilk, orta ve lise eğitimini Bayburt yapmıştır. 1974 yılında girdiği Ankara Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktorasını yaptı.

Üniversite öğrenciliği sırasında “Genç Arkadaş” dergisini çıkardı. 1982 yılında Konya Selçuk Üniversitesi’ne asistan olarak gitti. 1984 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.1995 yılında İngiltere’de York Üniversitesi’nde post-doktora çalışması yaptı.

Vedat Bilgin, 2000 yılında Başbakanlık Başdanışmanı görevinde bulunduktan sonra Devlet Demiryolları Genel Müdürü oldu. Türkiye’de ilk hızlı tren olarak günümüzde faalibiyografi_info(‘lrgvar qrinz rqra Naxnen-‘);Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Yolu Projesini 2002 yılında başlattı. 2003’te bu görevinden kendi isteğiyle ayrılarak üniversitedeki görevine döndü.

2006 yılında misafir öğretim üyesi olarak gittiği ABD. Michigan Üniversitesi’nde “Ortadoğu’da Modernleşme Sorunları” konulu uluslararası çalışmada yer aldı.

Vedat Bilgin, yapmakta olduğu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğinden 1 Aralık 2010 tarihinde istifa etti.

Vedat Bilgin, Gazete Habertürk’de köşe yazarlığı yapmıştır ve Bugün gazetesinde halen köşe yazarlığı yapmaktadır.

Prof. Dr. Vedat Bilgin, 2011 yılından itibaren Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölüm Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Vedat Bilgin, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Karadeniz Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Kitaplarından bazıları :
1)Türkiye’de Demiryollarının Bugünü ve Geleceği Araştırması Demir-İş Yayınları, Ankara 1998
2) İkibin’e Beş Kala Türkiye ve Dünya Türk-Ar Yayınları, Ankara 1995
3) Mesleklere Göre Aile Araştırması: İşçi Ailesi Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu Başkanlığı Yayınları, Ankara 1998
4) Gençlik Sorunları ve Genç İşçiler Araştırması Türk-Ar Yayınları Ankara 1995
5) Dünya’da ve Türkiye’de Özelleştirme Uygulamaları Sağlık-İş Yayınları, Ankara 1998
6) Haberleşme Sektöründe Özelleştirme Sorunu Türkiye Haber-İş Sendikası Yayınları, Ankara 1994
7) Türkiye’de Demiryolu İşçileri Demiryol-İş Yayınları, Ankara 1995
8) 21. Yüzyıla Doğru, Demiryollarının Modernizasyonu: Yeni Bir Gelişme Stratejisi Demiryol-iş Yayınları Ankara 1996
9) Türk Otomotiv Sanayinin Yapısı ve Sorunları Araştırması Türk-Ar Yayınları, Ankara 1995
10) Özelleştirmebiyografi_info(‘ Bynlı: Gbcyhzfny Rxbabzvx Oblhgyneı ir Çnyışnayne’);ın Sorunları Üzerine Bir İnceleme Tes-İş Yayınları, Ankara 1992
11) Çalışan Çocukların Toplumsal Profili Türk-İş Yayınları Ankara 1994
12) Değişen ve Gelişen Türkiye’de Metal İşcisi Gerçeği Türk-Ar Yayınları, Ankara 1995

Vedat Bilgin biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın