Tarhan Erdem Kimdir?

Tarhan Erdem kimdir? Tarhan Erdem nerelidir, Tarhan Erdem kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Tarhan Erdem evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Tarhan Erdem hayatı, Tarhan Erdem nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Tarhan Erdem biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Tarhan Erdem


Tarhan Erdem burcu nedir:

Tarhan Erdem yaşı kaç: ??.??.1933

Tarhan Erdem ö. tarihi:

Tarhan Erdem mesleği: Yazar

Tarhan Erdem, 1933 yılında Bartın’ın Kurucaşile ilçesinde doğmuştur. İlk okulu ve orta okulu Bartın’da bitirdi. Kayseri’de Liseyi bitirdikten sonra 1959 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu.

1959-1995 yılları arasında T.Şeker Fabrikaları, Milli Savunma Bakanlığı Enfrastrüktür Tesislerinde mühendislik, Cam Elyaf Sanayi, Milliyet Gazetesi ve Doğan Şirketler Grubu’nda proje ve kontrol mühendisliği, genel müdürlük ve genel koordinatörlük görevlerinde bulundu.

1987 yılında “KONDA” Araştırma ve Danışmanlık Ltd. Şirketini kurdu. Yaptığı kamuoyu araştırmalarıyla Türk siyasetine ışık tuttu. Bilhassa yaptıkları seçim anketleriyle gündeme sık sık geldi.

1953 yılında CHP’ye kaydoldu. Ocak yönetim kurulu üyeliğinden, 1967-1968 yılları arası yaptığı genel sekreterliğe kadar hemen bütün görevlerde çalıştı. 1977 yılında CHP’den İstanbul Milletvekili seçildi, 1977 Haziranında güvenoyu almayan Ecevit Hükümeti’nde 1 ay Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yaptı. ANAP İzmir eski milletvekili ve TBMM Başkanlarından İsmet Kaya Erdem’in kardeşidir.

Öğrenci dernekleri ve meslek odalarında yönetim kurulu üyeliği ve Türk Devrim Ocakları genel başkanlığı yapmıştır. Uzun yıllar Radikal gazetesinde köşe yazarlığı yapan Taha Erdem, Kürt sorununun barışçıl yollardan çözülmesinden yana.

Tarhan Erdem, 2007 yılından beri Radikal Gazetesi köşe yazarlığı yapmaktadır ve halen KONDA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Tarhan Erdem, evli ve 2 çocuğu vardır.

Tarhan Erdem, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil Adamlar listesine Ege Bölgesinden girmiştir.

Kitapları :
Halkevleri,
Nisbi Temsil Nedir ?,
80’leri Karşılarken,
Anayasa ve Seçim Kanunları,
İstanbul 1969 İl Kongresi Tutanağı,
Üye Kayıtlarının Birleştirilmesi,
Tıkanan Siyaset
Kapana Sıkışanlara
Anayasalar ve Belgeler 1876 – 2012
Oy Aldılar Seçilemediler

Tarhan Erdem biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın