Tansu Polatkan Kimdir?

Tansu Polatkan kimdir? Tansu Polatkan nerelidir, Tansu Polatkan kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Tansu Polatkan evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Tansu Polatkan hayatı, Tansu Polatkan nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Tansu Polatkan biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Tansu Polatkan


Tansu Polatkan burcu nedir:

Tansu Polatkan yaşı kaç: ??.??.1947

Tansu Polatkan ö. tarihi:

Tansu Polatkan mesleği: Spiker

Tansu Polatkan, 1947 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Afyon Hüseyin Sümer İlkokulu’da okudu. Mikrofon ile tanışması Afyon’da ilkokul beşinci sınıfta okurken oldu. 23 Nisan günü Afyon Belediye hoparlöründe şiir okudu.

1961 yılından beri Ankara’da yaşamaktadır. Liseyi Ankara’da Ankara Yıldırım Bayezid Lisesinde okudu. Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi.

1964 yılında Ankaragücü genç takımın da futbola kaleci olarak başladı. Lise ve Üniversite yıllarında PTT ve Toprak spor takımların da oynadı. 1967 yılında PTT takımına profesyonel olarak geçti, 3 yıl bu takımda kaldıktan sonra Toprakspor’a transfer oldu. 1972 yılında TRT’nin açtığı spor spikerliği sınavını kazanınca futbolu bıraktı. Halit Kıvanç, Arman Talay, Çetin Çeki, Zafer Cilasun, Jülide Gülizar, Serpil Hamdi Tüzün gibi isimlerden kurslar aldı.

1973 yılından 2012 Mart ayında emekli olana kadar kadar TRT’de çalıştı. TRT’de spor spikeri, spor haberleri müdür yardımcısı ve müdürü olarak görev aldı. Dünya kupası finalleri, Avrupa Futbol şampiyonası ile Olimpiyat ve Akdeniz oyunların da yayın yaptı. 1997 yılında Ankara’dan yayın yapan CTV’de iki yıla yakın bir süre Spor yöneticisi olarak çalıştı.

Sayısız futbol maçı anlatımının yansıra, Tenis, Hentbol, Voleybol, Yüzme, jimnastik gibi spor dallarının naklen yayının da görev aldı.

“haberani.net” internet sitesinde spor yazıları yazdı.

Tansu Polatkan biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın