Suat Kılıç Kimdir?

Suat Kılıç kimdir? Suat Kılıç nerelidir, Suat Kılıç kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Suat Kılıç evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Suat Kılıç hayatı, Suat Kılıç nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Suat Kılıç biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Suat Kılıç


Suat Kılıç burcu nedir: Aslan

Suat Kılıç yaşı kaç: 23.Temmuz.1972

Suat Kılıç ö. tarihi:

Suat Kılıç mesleği: Milletvekili, Bakan, Gazeteci

22, 23 ve 24. dönem TBMM Samsun AKP milletvekili. 6 Temmuz 2011 – 25 Aralık 2013 tarihleri arası Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapmıştır.

Suat Kılıç, 23 Temmuz 1972 tarihinde Samsun’da doğmuştur. Babasının adı Hüseyin ve annesinin adı Elmas Kılıç’tır. Aslen Trabzon’un Of ilçesine bağlı Kavakpınar köyündendir. Çocukluğu Samsun’un Ondokuzmayıs ilçesine bağlı Yeşilköy’de geçti. İlk ve ortaokulu Yeşilköy’de okudu, Samsun 19 Mayıs Lisesi’nden mezun oldu. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Suat Kılıç, Üniversite öğrencisi iken iki yıl Dünya Radyo’da bir gençlik programı sundu. sonra NTV’ye geçerek Mirgün Cabas ve Banu Güven’in sunduğu 24 Saat adlı haber programının Ankara ayağını hazırladı.

1999 yılında Kanal D televizyonunda sabah programı sunuculuğu yaptı, daha sonra parlamento muhabiri olarak görev yaptı.

14 Kasım 2002 tarihinde yapılan Türkiye genel seçimlerinde Samsun’dan AK Parti milletvekili seçildi. 30 yaşında en genç milletvekili olmuş oldu. Meclisin açılış toplantısında en genç üye olarak geçici Başkanlık Divanı’nda yer aldı. Daha sonra yapılan seçimlerde ise kalıcı olarak Divan’a seçildi. Bu dönemde Ak Parti’nin Tanıtım ve Medya Başkanlığı yardımcılığı görevini de üstlendi.

22 Temmuz 2007 tarihinde 23.dönem milletvekili seçimlerinde yine Samsun’dan AK Parti milletvekili seçildi. 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu. 12 Haziran 2011 tarihinde 24.dönem milletvekili seçimlerinde tekrar Samsun’dan AK Parti milletvekili seçildi. 6 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 61. Hükümet’te, Gençlik ve Spor Bakanlığına getirildi.

25 Aralık 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Gençlik ve Spor Bakanlığından ayrıldı.

Suat Kılıç, Melike Nur Kılıç ile evli ve Muhammed Emin Kılıç, Hüseyin Kaan Kılıç, Suat Melik Kılıç adında 3 çocuğu vardır.

Suat Kılıç biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın