Selami Altınok Kimdir?

Selami Altınok kimdir? Selami Altınok nerelidir, Selami Altınok kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Selami Altınok evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Selami Altınok hayatı, Selami Altınok nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Selami Altınok biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Selami Altınok


Selami Altınok burcu nedir:

Selami Altınok yaşı kaç: ??.??.1966

Selami Altınok ö. tarihi:

Selami Altınok mesleği: Bürokrat

Selami Altınok, 1966 tarihinde Erzurum’un Narman ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girdi. 1988 yılında üniversiteyi bitirdi. Daha sonraki yıllarda van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı.

1989 yılında Erzincan’da Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Ardından da bir yıl süreyle İngiltere’de bulundu.

Sırasıyla; Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra 2008 – 2012 yılları arasında Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı.

Ağustos 2012 tarihinde Aksaray iline Vali olarak atanmıştır. Selami Altınok, 19 Aralık 2013 tarihinde görevden alınan Hüseyin Çapkın’ın yerine önce merkez Valiliğine ardından da İstanbul Emniyet Müdürü olarak atandı.

Selami Altınok, Gülhan Altınok ile evlidir ve iki erkek, bir kız çocuk sahibidir.

28 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı seçim hükümetinde milletvekili olmadığı halde dışarıdan bağımsızlar kontenjanından İçişleri Bakanlığı’na getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan bakanlar listesi onaylandı.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen Efkan Ala’ya görevini teslim etti.

Selami Altınok, Aralık 2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına atandı.

Selami Altınok biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın