Zeynep Türkeş Kimdir?

Zeynep Türkeş kimdir? Zeynep Türkeş nerelidir, Zeynep Türkeş kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Zeynep Türkeş evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Zeynep Türkeş hayatı, Zeynep Türkeş nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Zeynep Türkeş biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Zeynep Türkeş


Zeynep Türkeş burcu nedir: Akrep

Zeynep Türkeş yaşı kaç: 21.Kasım.1975

Zeynep Türkeş ö. tarihi:

Zeynep Türkeş mesleği: Pop Şarkıcısı, Besteci

Zeynep Türkeş, 21 Kasım 1975 tarihinde İzmit, Kocaeli’nde doğmuştur. Müzik dünyasında “Zeynep” olarak tanınmıştır. Babası Kemal Türkeş’dir. Fransa Straaburg “Liberman” okulunda 2.5 yıl okudu.

İTÜ Devlet Konservatuarı Şan Bölümünü kazandı ve 1987 yılında konservatuara başlayan Zeynep, 6 yıl çalgı eğitimi, dört telli Kemençe, Türk Musikisi (Alaturka) eğitimi aldı. 1999 sonunda mezun oldu.

Zeynep, 1992 yılında lisanslı İstinye Spor Klübü´nde buz pateni yaptı ve Türkiye 1. Ve 3.´lüğü kazandı. Bir dönem yüzme sporuyla da uğraşan Zeynep çok iyi bir yüzücüdür.

1995 yılının Şubat ayında “İnadı Bırak” Albümü ile müzik piyasasına adımını attı.

1996 yılında çıkardığı ikinci albümü “Dudaklarımda Sevdan”ı yayınladı. “Hadi Hadi”, “Yanarım” ve “Kolla Kendini” gibi parçalar büyük ilgi gördü. 1996 yılında askerler için pek çok konserde yer aldı. Ankara’da olağanüstü hal bölgesinden tedavi için gelen, AMPUTE (savaşta kolunu, bacağını kaybeden) gazi askerler için düzenlenen moral gününe katıldı.

Albümleri:
1995 – İnadı Bırak
1996 – Dudaklarımda Sevdan
1998 – İlk Aşk – Adamım )
2000 – Halalzade
2003 – Kara Kaplı Kitap
2007 – Yıkıl
2009 – Mayın & Yıkıl
2011 – Sonumuz Belli
2013 – Deli Gülüm
2013 – Yalan Dolan

Zeynep Türkeş biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın