Zeynep Casalini Kimdir?

Zeynep Casalini kimdir? Zeynep Casalini nerelidir, Zeynep Casalini kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Zeynep Casalini evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Zeynep Casalini hayatı, Zeynep Casalini nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Zeynep Casalini biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Zeynep Casalini


Zeynep Casalini burcu nedir: Terazi

Zeynep Casalini yaşı kaç: 03.Ekim.1970

Zeynep Casalini ö. tarihi:

Zeynep Casalini mesleği: Şarkıcı, Müzisyen

Zeynep Casalini, 3 Ekim 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Deniz Türkali, babası İtalyan şarkıcı Ernesto Cassalini’dir. Annesi ile babası çocukları olduktan kısa süre sonra ayrıldılar. Dedesi Vedat Türkali ve Barış Pirhasan dayısıdır.

Zeynep Casalini, 1985 yılında Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba katılarak bir dönem tiyatro ile ilgilendi. Lisedeyken 1988 yılında ev arkadaşı Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya’da bir rock grubuyla sahne aldı, İngiltere’de bir caz kulüpte şarkı söyledi.

1990 yılında Marmaris’e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü. 1995 yılında İstanbul’a dönerek şarkıcı Asya (şarkıcı)’ya ve Cem Özer’in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk talk-show’unda vokalistlik yaptı.

Zeynep Casalini, ; Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu’nun vokalistligini yaptı. Sezen Aksu’nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde davul çalarak ilgi topladı.

Sezen Aksu’nun “Duvar” adlı şarkısını seslendirdiği ilk albümünün aranjörlüğünü Sinan Akçıl yapmıştır.

Zeynep Casalini, 4 Ağustos 2010 tarihinde restoran sahibi Tahsin Berk ile Bodrum’da evlendikten sonra Bodrum’a yerleşti. Eşiyle beraber Bitez’de Gravilya adında bir restoran açtı.

Evlilikleri :
1.eşi : 1993 yılında boşandı. İlk eşinden Angela Ceren Sarp (d.1992) adında bir kızı vardır.
2.eşi: Zeynep Casalini, 4 Ağustos 2010 tarihinde restoran sahibi Tahsin Berk ile evlendi. Daphne (d.2011) adında bir kızı vardır. 2015 yılının Aralık ayında boşanma kararı aldı.

Albümleri :
2004 – Nihayet
2008 – Kim Galip Çıkar

Single’ları :
2006 – Dokunma Bana
2007 – Nilüfer
2009 – Unutursun
2013 – Yeter Ki
2015 – Yas Uykusu

Filmleri ve Dizileri :
1999 – Eylül Fırtınası (Hülya) (Sinema Filmi)
1995 – Yer Çekimli Aşklar (Kazandibi Tavukgöğsü) (Sinema Filmi)

Zeynep Casalini biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın