Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir?

Zekeriya Yapıcıoğlu kimdir? Zekeriya Yapıcıoğlu nerelidir, Zekeriya Yapıcıoğlu kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Zekeriya Yapıcıoğlu evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Zekeriya Yapıcıoğlu hayatı, Zekeriya Yapıcıoğlu nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Zekeriya Yapıcıoğlu biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Zekeriya Yapıcıoğlu


Zekeriya Yapıcıoğlu burcu nedir:

Zekeriya Yapıcıoğlu yaşı kaç: ??.??.1966

Zekeriya Yapıcıoğlu ö. tarihi:

Zekeriya Yapıcıoğlu mesleği: Avukat, Siyaset adamı

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanıdır.

Zekeriya Yapıcıoğlu, 1966 yılında batman’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladıktan sonra 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesini bitirip avukat olmuştur.

1990-2012 yılları arasında avukatlık yaptı. batman Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır.

Hür Dava Partisi, kısa adıyla HÜDA PAR, 19 Aralık 2012 tarihinde kurulmuştur. Partinin, çoğunlukla Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde tabanı mevcuttur. Batı illerinde de teşkilatlanma çalışmaları hızla sürmektedir. Partinin tabanının büyük çoğunluğunu Kürt kökenli muhafazakar vatandaşlar oluşturmaktadır.

HÜDA PAR Kurucu Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz’dan sonra 30 Haziran 2013 tarihinde yapılan 1. Olağan Kongre sonucunda genel başkanlığa Zekeriyya Yapıcıoğlu gelmiştir.

Zekeriya Yapıcıoğlu, evli 5 çocuk babasıdır.

Zekeriya Yapıcıoğlu biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın