Zehra Şener Kimdir?

Zehra Şener kimdir? Zehra Şener nerelidir, Zehra Şener kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Zehra Şener evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Zehra Şener hayatı, Zehra Şener nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Zehra Şener biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Zehra Şener


Zehra Şener burcu nedir:

Zehra Şener yaşı kaç: ??.??.1959

Zehra Şener ö. tarihi:

Zehra Şener mesleği: Öğretmen

Emekli Fen Bilgisi Öğretmeni ve Yemek Yazarı

Zehra Şener, 1959 yılında Mersin ilinin Tarsus ilçesinde doğmuştur. Ailesi memur olduğu için çocukluğu Tarsus, Eskişehir, Trabzon, Çorum ve son durak olan Bursa’da geçti. Emekli Fen Bilgisi öğretmenidir. Bursa’da ikamet etmektedir.

Zehra Şener, yemekler hakkındaki bilgisini; “Annem, Akdeniz ve Güneydoğu mutfağını çok iyi bilirdi, Ege mutfağının da hakkını verirdi ama en büyük ustalığı Osmanlı mutfağıydı. Annemin yaptığı “İmambayıldı”yı hala kimsenin elinden yiyemedim. Babamın turşu, zeytin ve konserve tarifleri en büyük mirasımdır.” Şeklinde özetlemektedir.

Zehra Şener, evli ve Ayşegül adında bir kız çocuk sahibidir.

Becel’in yarışmasında en pratik ve en güzel sunum yemekleri dalında ödüller aldı. Olay Gazetesi, Vip Bursa Dergisi, Sofra Dergisi ve daha birçok yerde tarifleri yayınlandı, onun dışında As Tv, Halk Tv ve Kanal D’nin Mutfağım programında çıkıp yemek tarifleri verdi.

Zehra Şener, Amerika ‘da yaşayan kızına ev yemeği yapması ve sağlıklı beslenmesi için yemek tariflerini göndermeye başlamış. Kızı da sevgili annesi için Annemineli isimli bloğu açarak bu tarifleri ölümsüzleştirmiş.

Zehra Şener, sandığında biriken tüm yemek tariflerini bir kitapta toplamak amacıyla, 2009 yılından beri blogu üzerinde kendi tariflerinin arşivini oluşturmaya devam etmektedir. Yemek doymak için değil zevk için yenilir, lezzet ve damak tadı için ise şükredilir diyen Zehra Şener, isteyenlerin okuyup, bir yerlere not ettiği tariflerini http://annemineli.blogspot.com.tr adlı blogundan paylaşmaya devam ediyor.

Eylül 2014 tarihinden bu yana TRT 1 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Ana Ocağı” programında yarışmacılara eğitmen anne olarak Meltem Açıkel, Zehra Şener ve Ümmiye Koçak görev yapmıştır.

Zehra Şener biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın