Yıldıray Oğur Kimdir?

Yıldıray Oğur kimdir? Yıldıray Oğur nerelidir, Yıldıray Oğur kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Yıldıray Oğur evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Yıldıray Oğur hayatı, Yıldıray Oğur nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Yıldıray Oğur biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Yıldıray Oğur


Yıldıray Oğur burcu nedir:

Yıldıray Oğur yaşı kaç: ??.??.1978

Yıldıray Oğur ö. tarihi:

Yıldıray Oğur mesleği: Yazar

Yıldıray Oğur, 1978 yılında Rize’de ortanca çocuk olarak doğmuştur. Babası Rize eşrafından Sinan bey, annesi Melek hanımdır. Çocukluğu ve gençliği Rize’de geçmiştir. İlk, ortaokul ve liseyi Rize’de okumuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset bilimi bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Bir arkadaşıyla ortak reklam ajansı kurdu. İstanbul Üniversitesi’nde doktora yapmaktadır.

1999 yılında kurulan Siyasal Ufuk Hareketi içerisinde yer aldı.

Radikal gazetesi ve Birikim dergisinde yazar olarak çalıştı. 2000 yılından bugüne 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlanma tarzına yönelttiği eleştirilerle sivrildi. Artık “19 Mayıslar olmasın; bayramlar faşist yöntemlerle kutlanmasın” istiyorlar.

2003 yılında Cumhuriyet gazetesinin “Genç Subaylar Rahatsız” manşetine tepki olarak kurulan Genç Siviller habiyografi_info(‘erxrgvava xhehphyneı nenf’);ında abisi Turgay ile birlikte yer aldı. Genç Siviller hareketi, Türkiye’de faaliyet gösteren antimilitarist, özgürlükçü ve demokrasi taraftarı bir sivil toplum hareketidir. Öncelikle internet ortamında etkinlik gösteren grup, internetin gelişmesiyle ortaya çıkan yeni tip siyasi örgütlenmelerin Türkiye’deki ilk örneklerinden biridir.

15 kasım 2007 yılında yayın hayatına başlayan Taraf gazetesinde daha gazete çıkmaya başlamadan Politika editörü olarak çalışmaya başladı bir yıl sonra yazı işleri müdürü, birinci sayfa editörlüğü ve şimdi Manifestom adlı köşesinde yazmaktadır.

Yıldıray Oğur, 2 Ekim 2009 tarihinde Zeynep Mertoğlu ile evlendi.

Yıldıray Oğur, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Karadeniz Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Yıldıray Oğur biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın