Yeliz Yeşilmen Kimdir?

Yeliz Yeşilmen kimdir? Yeliz Yeşilmen nerelidir, Yeliz Yeşilmen kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Yeliz Yeşilmen evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Yeliz Yeşilmen hayatı, Yeliz Yeşilmen nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Yeliz Yeşilmen biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Yeliz Yeşilmen


Yeliz Yeşilmen burcu nedir: Yay

Yeliz Yeşilmen yaşı kaç: 17.Aralık.1978

Yeliz Yeşilmen ö. tarihi:

Yeliz Yeşilmen mesleği: Dizi Oyuncusu, Pop Şarkıcısı

İstanbul doğumlu Türk şarkıcı ve dizi oyuncusu. Pembe Patikler, Altın Kızlar, Aşkım Aşkım dizileriyle tanınmıştır.

Yeliz Yeşilmen, 17 Aralık 1978 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Mankenlik ve foto modellik yaparken, komedyen Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Çarkıfelek programı sayesinde T.V. dünyasına adım attı.

2000 tarihli T.V. dizisi Çarli İş Başında, oyuncunun rol aldığı ilk dizi oldu. 2001 yılında izleyicilerle buluşan ve de başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı Aşkım Aşkım adlı dizi sayesinde popülaritesini arttırdı.

Dizi oyunculuğunun yanı sıra sinemaya da adım atan Yeşilmen, Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye’de (2007) ve Dansöz (2001) adlı iki sinema filminde rol aldı ve Amerika orjinli The Simple Life adlı reality sovunun Türkiye’ye uyarlanmış versiyonu olan Her Şey Yolunda adlı tv programında Tuğba Özay ile beraber rol aldı.

2004 yılında, Tat Beni adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya süren Yeşilmen, 2006 yılında Elemtere Fiş ve 2009 yılında Fıstık Çıkı Çıkı adlı albümlerle müzik dünyasındaki çalışmalarına devam etti.

Güzel oyuncu, halen müzik çalışmalarına devam etmekte ve de Altın Kızlar adlı yerli dizide rol almaktadır.

Yeliz Yeşilmen biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın