Yavuz Seçkin Kimdir?

Yavuz Seçkin kimdir? Yavuz Seçkin nerelidir, Yavuz Seçkin kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Yavuz Seçkin evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Yavuz Seçkin hayatı, Yavuz Seçkin nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Yavuz Seçkin biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Yavuz Seçkin


Yavuz Seçkin burcu nedir: Oğlak

Yavuz Seçkin yaşı kaç: 02.Ocak.1969

Yavuz Seçkin ö. tarihi:

Yavuz Seçkin mesleği: Komedyen

Yavuz Seçkin, 2 ocak 1969 tarihinde İstanbul’da Doğmuştur. Şişli Motor Meslek Lisesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Gültepe’de bir dükkan işleten, ticaretle uğraşan bir esnaftı. Arkadaşlarının gaza getirmesi ile “İner misin Çıkarmısın” yarışmasına katılmış ve hayatı değişmiş.

1997 yılında , “İner misin Çıkarmısın” yetenek yarışmasına da katılarak birinci olmuştur. Bu sayede 28 yaşında taklit yeteneğini keşfetmiştir. ” On Parmak On Marifet ” isimli yarışmaya da katılan Yavuz Seçkin aynı yarışmada İsmail Baki Tuncer ile tanışıp birlikte radyo programı yapmaya başlamıştır.

2002 yılında “Yavuz’un Minibüsü” adlı programıyla Radyo Klas’ta yayın hayatına başladı. Sonraları programında telefon şakalarına yer vererek birçok ünlüye şakalar yaptı. Daha sonra Radyo Klas’tan ayrıldı ve Süper FM’de program yapmaya başladı. Televizyon skeçlerinde yer aldı.

Yavuz Seçkin, partneri İsmail Baki Tuncer ile birlikte Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Bülent Ersoy, Ahmet Çakar, Güneri Civaoğlu, Mehmet Ali Birand, Cemil İpekçi, Erman Toroğlu, Aziz Yıldırım, Hıncal Uluç, Fatih Terim gibi bir çok ünlünün taklitini başarı ile yapmaktadır.

Atv’de oynayan “Avrupa Yakası” dizi filmde “Sertaç” rolü ile televizyon dünyasına adım attı. 2004 – 2009 yılları arasında Yavuz Seçkin,“Avrupa Yakası” adlı dizide Sertaç karakterini canlandırırken; oyuncu kadrosu her sezon değişse de Gülse Birsel, Gazanfer Özcan, Levent Üzümcü, Şenay Gürler, Hale Caneroğlu, Veysel Diker ve Yıldırım Öcek ilk altı sezonda yer alan oyunculardır.

Diziyi stand-up gösterileri, şov programları (Co-Medya) ve reklam filmleri takip etti.

Eylül 2008 yılında TV 8 kanalında medyatik ünlülerimizin tiplemelerinin yer aldığı, aralara da kendi halk tiplemelerimizin serpiştirildiği bir medya komedisi “Co-medya” adlı komedi programını yaptı.

Yavuz Seçkin’in ilk eşi olan Havva Tavukçu’dan, Oğuzhan (d.1993) ve Zeynep (d.1996) adında iki çocuğu var.

Yavuz Seçkin, ikinci evliliğini bale öğretmeni ve balerin Dicle Güler ile 12 haziran 2010 tarihinde yaptı. Asya Mila (d. 20 Ağustos 2012) adında bir kızı vardır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2013 – Galip Derviş (Doktor Tarkan) (Konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2012 – İşler Güçler (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2012 – Oğlum Bak Git (Orhan) (Sinema Filmi)
2012 – Yalan Dünya (TV Dizisi)
2008 – Sevimli Dinazor Tatilde (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2008 – Comedya
2008 – Anında Görüntü Show (Kendisi) (TV Dizisi)
2006 – Sevimli Dinazor (Seslendirme) (Sinema Filmi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Anadol) (Sinema Filmi)
2004 – 2009 – Avrupa Yakası (Sertaç) (TV Dizisi)
2002 – Hastayım Doktor (TV Dizisi)
1999 – Yılan Hikayesi (Ercüment) (TV Dizisi)
1995 – Çiçek Taksi (TV Dizisi)

Yavuz Seçkin biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın