Muhammed Bin Selman Kimdir?

Muhammed Bin Selman kimdir? Muhammed Bin Selman nerelidir, Muhammed Bin Selman kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Muhammed Bin Selman evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Muhammed Bin Selman hayatı, Muhammed Bin Selman nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Muhammed Bin Selman biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Muhammed Bin Selman


Muhammed Bin Selman burcu nedir: Başak

Muhammed Bin Selman yaşı kaç: 31.Ağustos.1985

Muhammed Bin Selman ö. tarihi:

Muhammed Bin Selman mesleği: Üst düzey yönetici

Suudi Arabistan veliaht prensi

Suudi Arabistan, İkinci Başbakan Yardımcısı, Suudi Arabistan Savunma Bakanı ve aynı zamanda Veliaht Prensidir.

Muhammed bin Salman, 31 Ağustos 1985 tarihinde Cidde’de doğmuştur. Babası Suudi Arabistan kralı Salman Bin Abdülaziz, annesi ise babasının üçüncü eşi Fahda binti Falah bin Sultan Al Hithalayn’dır. Muhammed bin Salman, Riyad’daki Kral Suud Üniversitesi Hukuk fakültesinden ikincilikle mezun olmuştur.

Muhammed bin Salman, üniversiteden mezun olduktan sonra Kraliyet işlerinde çalışmadan önce özel sektörde birkaç yıl çalıştı.

15 Aralık 2009 tarihinde Riyad valisi olan babasının özel danışmanı olarak çalışmaya başladı.

23 Ocak 2015 tarihinde Suudi Arabistan kralı Abdullah bin Abdülaziz ölünce veliaht prens olarak Kraliyet divanı tarafından babası Salman Bin Abdülaziz kral ilan edildi. Veliahtı olarak da Mukrin bin Abdülaziz olduğu açıkladı. Ancak, Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdülaziz tarafından 29 Nisan 2015 tarihinde Veliaht Prens olarak Muhammed bin Nayif atandı. İkinci Veliaht Prens olarak Muhammed bin Salman atandı.

Haziran 2017’de Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdülaziz, veliaht prens Muhammed bin Nayif’i görevden alarak yerine oğlu Muhammed bin Salman’ı atadı.

Aynı zamanda 23 Ocak 2015 tarihinde Kraliyet Divanı Başkanı ve Suudi Arabistan Savunma Bakanı olarak görevlendirildi. Aynı zamanda başbakan yardımcılığı görevini de yapmaktadır.

Muhammed bin Salman, Sara bint Mashoor bin Abdulaziz Al Saud ile evlidir. İki kızı ile iki oğlu vardır.

Muhammed Bin Selman biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın