Ahu Sungur Kimdir?

Ahu Sungur kimdir? Ahu Sungur nerelidir, Ahu Sungur kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Ahu Sungur evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Ahu Sungur hayatı, Ahu Sungur nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Ahu Sungur biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Ahu Sungur


Ahu Sungur burcu nedir: Kova

Ahu Sungur yaşı kaç: 05.Şubat.1981

Ahu Sungur ö. tarihi:

Ahu Sungur mesleği: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu

Ahu Sungur, 5 Şubat 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Hukukçu bir aileden gelen Ahu Sungur, Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü mezunudur. Okuldan mezun olduktan sonra Semaver Kumpanya, Tiyatro Çisenti ve Tiyatro Kedi’de çeşitli oyunlarda yer aldı.

Ahu Sungur, dizi oyunculuğuna başladığı ilk dizisi 1999 – 2003 yılları arasında başrolerinde Hakan Yılmaz ve Janset’in oynadığı “Ayrılsak da Beraberiz” adlı dizide Necmi Yapıcı, Belma Canciğer, Simge Selçuk, Tuluğ Çizgen, Selahattin Taşdöğen, Ayşe Tolga, Suzan Aksoy, Tahsin Taşkın, Ferdi Atuner, Bülent Çarıkçı, Eylem Şenkal, Gözde Kansu ile beraber rol aldı.

Ahu Sungur, 2002 yılında tiyatro ve sinema oyuncusu Suat Sungur ile evlendi. 29 Ocak 2005 Doğumlu Ege Yücel Sungur adında bir oğlu vardır.

Ahu Sungur, Tiyatro Kedi’de Bir Komiser Geldi isimli oyunda Semih Sergen ile başrolleri paylaştı.

2014 yılında yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın yaptığı ve senaryosunu Birol Güven’in yazarak aynı zamanda yapımcılığını yaptığı “mandira-filozofu” komedi filminde; başrollerinde Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin, Ayda Aksel olmak üzere Begüm Öner, Eser Eyüboğlu, Hakan Bulut, Kemal Kuruçay, Gülnihal Demir, İlyas İlbey ile beraber rol aldı.

2014 – 2016 yılları arasında yönetmenliğini Merve Girgin’in yaptığı “O Hayat Benim” adlı dizide Ezgi Asaroğlu, Ceren Moray, Keremcem, Oya Başar, Yeşim Ceren Bozoğlu, Sinan Albayrak, Zerrin Sümer, Süleyman Atanısev, Neslihan Acar ile birlikte oynadı.

2017 yılında Aralık ayında Fox TV ekranlarında olacak olan senaryosunu Can Sinan’ın yazdığı ve Hamdi Alkan’ın yönetmenliğini yapacağı “Çukurdere” adlı dizide başrollerde Ahu Sungur, Su Kutlu, Murat Daltaban, Ali Sürmeli, Rıdvan Aybars Düzey rol alacak. Ahu Sungur, dizide Maksude isminde bir pavyon şarkıcısına hayat verecek.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Çukurdere (Maksude) (TV Dizisi)
2014 – 2016 – O Hayat Benim (Hülya) (TV Dizisi)
2014 – Mandıra Filozofu (Selin) (Sinema Filmi)
2012 – Ben Bilmem Eşim Bilir (Kendisi)(Tv Programı)
2011 – 2013 – Umutsuz Ev Kadınları (Şebnem) (TV Dizisi)
2011 – 2012 – Adını Feriha Koydum (Aysun) (TV Dizisi)
2009 – Bu Kalp Seni Unutur mu? (Asiye) (TV Dizisi)
2007 – Affedilmeyen (TV Dizisi)
2006 – Binbir Gece (Jale) (TV Dizisi)
2006 – Arka Sokaklar (Gazeteci) (TV Dizisi)
2002 – Kurşun Asker (TV Dizisi)
2002 – Aşk Meydan Savaşı (TV Dizisi)
2000 – Dadı (TV Dizisi)
1999 – 2003 – Ayrılsak da Beraberiz (TV Dizisi)

Ahu Sungur biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın