Prenses Caroline Kimdir?

Prenses Caroline kimdir? Prenses Caroline nerelidir, Prenses Caroline kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Prenses Caroline evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Prenses Caroline hayatı, Prenses Caroline nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Prenses Caroline biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Prenses Caroline


Prenses Caroline burcu nedir: Kova

Prenses Caroline yaşı kaç: 23.Ocak.1957

Prenses Caroline ö. tarihi:

Prenses Caroline mesleği:

Monako Prensesi

Prenses Caroline, 23 Ocak 1957 tarihinde Monako’da dünyaya geldi. Tam adı “Caroline Louise Marguerite Grimaldi”dir. Monako Prensi olan babası Rainer ile Hollywood yıldızı Grace Kelly’nin ilk çocuğudur. Albert (d.1958) ve Stephanie (d.1965) adında iki kardeşi var. Grimaldi Ailesi’nden gelmekteler. Orta eğitimini Fransa’da St Mary Ascot okulunda yaptı. Daha sonra da Sorbonne Üniversitesinde felsefe, çocuk psikolojisi ve biyoloji okudu.

Monaco Prensesi Caroline, annesi Prenses Grace’in ölümünden sonra küçük kardeşine kol kanat gerdi.

Prenses Caroline, hayırseverlik ve sanata olan bağlılığından dolayı, 2 Aralık 2003 tarihinde UNESCO iyi niyet elçisi seçildi ve Prenses Grace Vakfı’nın yöneticisi olarak yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

Prenses Caroline, Fransızca , İngilizce ,İspanyolca , Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Evlilikleri :
1. evliliği : Prenses Caroline, 29 Haziran 1978 tarihinde 21 yaşında iken, kendisinden 17 yaş büyük olan Fransız iş adamı banker Phillippe Junot (d. 19 Nisan 1940) ile yaşamını birleştirdi. Bu evlilik iki yıl sonra 9 Ekim 1980 tarihinde sona erdi.
2. evliliği : Prenses Caroline ikinci evliliğini ise 29 Aralık 1983 tarihinde İtalyan sanayici Stefano Casiraghi ile yaptı. Andrea Albert Pierre (d.8 Haziran 1984), Charlotte Marie Pomeline (d.3 Ağustos 1986) ve Pierre Rainier Stefano (d.5 Eylül 1987) adında üç çocuğu oldu. Eşi 3 Ekim 1990 tarihinde bir tekne yarışında geçirdiği kaza sonucu öldü.
3. evliliği : Prenses Caroline, 23 Ocak 1999 tarihinde Hannover Prensi Ernst August Prinz von Hannover ile dünya evine girdi. “Alexandra Charlotte Ulrike Maryam Virginia” (d. 20 Temmuz 1999) adında bir kız çocuğu oldu.

Prenses Caroline biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın