Michael Shenn Kimdir?

Michael Shenn kimdir? Michael Shenn nerelidir, Michael Shenn kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Michael Shenn evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Michael Shenn hayatı, Michael Shenn nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Michael Shenn biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Michael Shenn


Michael Shenn burcu nedir: Kova

Michael Shenn yaşı kaç: 05.Şubat.1969

Michael Shenn ö. tarihi:

Michael Shenn mesleği: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu

Underwold serisinde canlandırdığı Lucian karakteri ile tanınan Gal sinema oyuncu. Emmy ve Satellite ödüllerine aday gösterilmiş olan başarılı oyuncu, Twilight Saga: New Moon, Frost/Nixon, Unthinkable gibi başarılı filmlerde rol almış ve son olarak karşımıza Tron:Legacy filminde canlandırdığı Castor karakteri ile çıkmıştır.

Michael Christopher Shenn, 5 Şubat 1969 tarihinde, Newport, Galler’de dünyaya geldi. Her ikisi de personel yönetimi uzmanı olan Irene ve Meyrick Sheen çiftinin çocuğu olan Michael, henüz beş yaşındayken ailesiyle beraber Liverpool’a taşıdı ve gençlik yıllarını burada geçirdi.

Gençlik ybiyografi_info(‘ıyyneıaqn hmha füer shgob’);l oynayan Shenn, Arsenal FC klübünden bir deneme teklifi bile almıştı; fakat kariyerini aktörlük üzerine kurmaya karar vererek futbol yaşamını yarıda bıraktı. Lisede yer aldığı okul tiyatrosunun ve ailesinin yerel tiyatro klüplerinde sahne almasının bu seçim üzerinde büyük bir etkisi vardı. Okulu bitirmesinin ardından Galler Ulusal Gençlik Tiyatrosu’na kayıt olan oyuncu, daha sonra ise Royal Academy of Dramatic Art’a katıldı.

Royal Academy of Dramatic Art’taki eğitiminin ikinci yılında When She Danced adlı tiyatro oyunundaki performansı sayesinde tiyatro eleştirmenleri tarafından büyük gelecek vaad ettiği övgüsüne mazhar olan Shenn, daha sonra ise Peter Shaffer’in Amadeus adlı oyununda Mozart’ı canlandırdı.

Michael Shenn’in ilk tv deneyimi ise, 1993 tarihli BBC drama serisi Gallowglass ile gerçekleşti. 1997 yılında rol aldığı Wilde adlı fimle beraber beyaz perdeye de geçiş yapan Shenn, bir yandan da tiyatro çalışmalarını sürdürüyordu. Başarılı oyuncunun geniş bir kitle tarafından sevilmesine yol açan ise, underworld serisinde canlandırdığı kurtadam Lucian karakteri oldu. Serinin üç filminde de başrolü oynayan Shenn, bu dönemde Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti, The Queen ve Blood Diamond gibi kült yapımlarda rol aldı; The Queen’de canlandırdığı Tony Blair karakteri ile pek çok ödüle aday gösterildi ve Kansas City, Los Angeles ve Toronto film festivallerinden en iyi yardımcı ödülünü kazandı.

2010 yılında, usta yönetmen Tim Burton’un Alice Harikalar Diyarında filminde Johnny Depp, Helena Bonham Carter ve Anne Hathaway gibi ünlü oyuncularla beraber rol alan Shenn, aynı yılın sonlarında vizyona giren Disney’in bilimkurgu filmi Tron Legacy ile hayranlarına unutulmaz bir macera filmi sunmuş oldu.

Underworld filminde beraber rol aldığı Kate Beckinsale ile uzun dönemli bir ilişki yaşayan Shenn, bu ilişkiden bir kız çocuk sahibi oldu. Beckinsale’in kendisini Underworld filminin yönetmeni Len Wiseman’le evlenmek için terketmesi ile beraber uzun bir süre boyunca yalnız olan aktör, halen kendisi gibi bir sinema oyuncusu olan Rachel McAdams ile beraberdir.

GQ dergisi tarafından 2009 yılında Yılın Aktörü seçilen Michael Shenn, Port Talbot Futbol Klübü’nün de eşbaşkanıdır.

Michael Shenn biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın