Julius Richard Petri Kimdir?

Julius Richard Petri kimdir? Julius Richard Petri nerelidir, Julius Richard Petri kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Julius Richard Petri evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Julius Richard Petri hayatı, Julius Richard Petri nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Julius Richard Petri biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Julius Richard Petri


Julius Richard Petri burcu nedir: İkizler

Julius Richard Petri yaşı kaç: 31.Mayıs.1852

Julius Richard Petri ö. tarihi: 20.Aralık.1921

Julius Richard Petri mesleği: Bilim adamı

Bakterilerin faaliyetleri ve neden oldukları hastalıkların incelenmesini sağlayan ve günümüzde de kullanılmaya devam edilen petri kabını icat etti.

Julius Richard Petri, 31 Mayıs 1853 yılında Almanya Wuppertal, Barmen’de doğmuştur. Alman asıllı Julius Richard Petri, bakteriyolog yani bakteri bilimi uzmanıdır.

1971-1875 yılları arasında askeri hekim yetiştiren Kaiser-Wilhelm-Akademisi’nde tıp okumuş olup 1876 yılında ise mezun olmuştur. Sonrasında Berlin’deki Charite Hastanesi’nde 1882’ye kadar askeri hekim olarak görev yapmıştır. 1877 – 1879 yılları içinde Berlin’de İmparatorluk Sağlık Bakanlığına atandı ve burada Alman hekim Robert Koch’un asistanlığını yaptı. Koch’un asistanlığını yaptığı süre içinde, su yosunlarından elde edilen bir tür jel olan agar ile ürettikleri kaplarda bakterileri inceleyen Julius Richard Petri, daha sonra bu alanda çalışmalarını ilerletti ve ‘Petri Kabını’ geliştirdi.

Sonrasında başka bir yerde asistanlık yapan New York’lu Walther Hesse’nin eşi ile tanışır ve eşinin tavsiyesi üzerine, laboratuvarda agar plakalarına kültür bakterileri yerleştirmeye başladı.

Julius Richard Petri, daha sonrasında bugün günümüzde de kullanılan ve kendi adı ile anılan Petri kabı ve kültür kaplarını icat etmiştir. Julius Richard Petri kabında tek hücreden bakterileri çoğaltabilen veya kolonileri ayrı ayrı inceleyebilen bilim insanları, bakterilerin neden oldukları hastalıkları da ortaya çıkarma şansını elde etti.

Petri geliştirdiği bu icat ile hastalıklardan sorumlu bakterilerin daha net ve daha ayrıntılı bir şekilde görünmesini sağlamaktı. Julius Richard Petri’nin bu buluşu tüm dünyada hastalıkların tanısının konulmasında ve etkin tedavi yöntemlerinin bulunmasında büyük bir rol oynamıştır.

“Petri Kabı” hücre kültürlerinin yetiştirildiği camdan yapılmış yayvan yuvarlak bir kaptır.
Julies Richard Petri, 20 Aralık 1921 tarihinde 69 yaşındayken Almanya’nın Zeitz şehrinde öldü.

Julius Richard Petri biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın