Erol Atar Kimdir?

Erol Atar kimdir? Erol Atar nerelidir, Erol Atar kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Erol Atar evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Erol Atar hayatı, Erol Atar nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Erol Atar biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Erol Atar


Erol Atar burcu nedir:

Erol Atar yaşı kaç: ??.??.1954

Erol Atar ö. tarihi:

Erol Atar mesleği: Fotoğrafçı

Türkiye’de birçok ünlünün fotoğraflarını çekmiş fotoğrafçıdır.

Erol Atar, 1954 yılında Ankara’da doğmuştur. Babası Ankara Sıhhıye’de büyük çarşının bitişiğinde bir apartmanın küçük bir dairesinde fotoğrafçılık yapmaktaydı. Kendinden iki yaş küçük bir kız kardeşi var.

Erol Atar, babası felç olunca 1973 yılında ODTÜ’deki eğitimini yarım bırakıp baba mesleği fotoğrafçılığa başladı. Ankara’da babasının yanında fotoğrafçılığı öğrendi. Bir süre Ankara Sanat Tiyatrosu’nda kulis fotoğrafları çekti. Geceleri gazino ve kulüpleri dolaşır, oralarda çalışan artist ve sanatçıların fotoğraflarını çekerdi. Makyajla, kıyafetle, saç perukla verdirdiği pozlarla çbiyografi_info(‘bx snexyı ove fragrm lnxn’);ladı. Zeki Müren o yıllarda Ankara’ya gelir Köşk gazinosunda Program yapardı. Erol Atar’a bir defa poz verdikten sonra devamlı onun müşterisi oldu.

Erol Atar, 1980 yılından sonra İstanbul’a gitti. Elmadağ Pangaltı taraflarında bir stüdyo kurdu. Zeki Müren’in fotoğrafçısı olarak dikkati çekmişti. Sırasıyla Mankenler, Film artisti olmak isteyenler, fotomodeller herkes ona fotoğraf çektirebilmek için sıraya girmişler randevu almak zorunda kalmışlardır.

1983 yılı seçimlerinden sonra Turgut Özal kendisine fotoğraf çektirince, Sırasıyla bütün siyasiler, liderler milletvekili adayları için vazgeçilmez bir fotoğrafçı oldu.

Erol Atar aynı zamanda Erkekçe, Playmen gibi çeşitli erotik dergiler içinde çalışmıştır.

2000 yılında fotoğrafçılığı bıraktı ve İstanbul’u terk edip İzmir’e yerleşmiştir.

Erol Atar biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın