Alfred Sisley Kimdir?

Alfred Sisley kimdir? Alfred Sisley nerelidir, Alfred Sisley kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Alfred Sisley evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Alfred Sisley hayatı, Alfred Sisley nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Alfred Sisley biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Alfred Sisley


Alfred Sisley burcu nedir: Akrep

Alfred Sisley yaşı kaç: 29.Ekim.1839

Alfred Sisley ö. tarihi: 29.Ocak.1899

Alfred Sisley mesleği: Ressam

Alfred Sisley, 30 Ekim 1839 tarihinde Paris’e yerleşmiş İngiliz bir tüccarın oğlu olarak Paris’de doğmuştur. 1857 yılında 18 yaşındayken, babası tarafından Londra’ya ticaret tahsiline gönderildi, ancak resme olan tutkusunun önüne geçemeyerek tekrar Paris’e döndü. 1862′de “Ecole des Beaux-Arts” Güzel Sanatlar Okulu’na yazılarak Gleyre’in atelyesinde çalışmaya başladı. Burada Gleyre’in öğrencilerinden Claude Monet ve Pierre Auguste Renoir’la arkadaş oldu.

Alfred Sisley’in birkaç resmi dışında tüm resimleri manzara resmidir. İzlenimci (empresyonist) akımının öncülerindendir.

1863′de Gleyre’in atelyesi kapanınca kurslar da sona erdi. Ama kısa bir süre sonra yani 1865′de Lisley, Claude Monet, Pissarro ve Pierre Auguste Renoir’la birlikte Fontainebleau Ormanı yakınında Marlotte’un atölyesine devam etmeye başladı.

Genç ressamların tanınıp ün sâhibi olmaları için Yıllık Resmî Sergi’lere katılmaları şarttı. Ama bu sergilere kolay kolay kabul edilmiyorlardı. Sisley, bu Resmî Sergi’lerden 1866 ve 1868 yıllarında yapılanlarına katıldı ama 1868′deki sergiye gönderdiği eserleri sergi jürisi tarafından geri çevrildi. 1870 yılındaki sergide ise iki Paris manzarası sergileyebildi. Ancak, 1872 yılında Durand-Ruel tarafından İngiltere’de düzenlenen bir sergide eserlerini sergiledikten sonra durumunu biraz düzeltebildi.

1870’te Fransa-Prusya Savaşı başlayınca kısa bir süre için Londra’ya gitti. O günden sonra resim çalışmalarını temel bir uğraş olarak sürdürmeye karar verdi. Londra’ dan döndükten sonra Paris çevresindeki küçük köylerde resim yaptı.

Bu başarılı izlenimci ressamın gerçek değeri ise ancak ölümünden sonra anlaşıldı.

1866 yılında evlendi ve sonraki yıllarda iki çocuğu dünyaya geldi.

Alfred Sisley, 29 Ocak 1899 tarihinde Fransa, Moret-sur-Loing’da gırtlak kanserinden 60 yaşında ölmüştür.

Başlıca eserleri: Nehirdeki Sandallar, Bougival (1873; Jeu de Paurma Müzesi, Paris), Sis (1874), Port-Marly’deki Sel Baskını (1876; Jeu de Paurme Müzesi, Paris), Marly Karda Havuz (1876), Lbiyografi_info(‘bhirapvaarf’qr Xne (1878; Wrh qr Cnhzr Zümrfv; Cne’);is), Mort, Loing Kıyıları (1888), Oise Kıyıları (1891; Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Cezayir).

Alfred Sisley biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın