Ahmet Faruk Ünsal Kimdir?

Ahmet Faruk Ünsal kimdir? Ahmet Faruk Ünsal nerelidir, Ahmet Faruk Ünsal kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Ahmet Faruk Ünsal evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Ahmet Faruk Ünsal hayatı, Ahmet Faruk Ünsal nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Ahmet Faruk Ünsal biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Ahmet Faruk Ünsal


Ahmet Faruk Ünsal burcu nedir:

Ahmet Faruk Ünsal yaşı kaç: ??.??.1963

Ahmet Faruk Ünsal ö. tarihi:

Ahmet Faruk Ünsal mesleği: Mühendis, Politikacı, Siyaset adamı

Ahmet Faruk Ünsal, 1963 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Babasının adı Abdurrahman, annesinin adı Zekiye’dir. Babası eski Milli Selamet Partisi Milletvekilidir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü’nden mezun oldu.

Bir dönem makine mühendisi olarak TAI’de [Turkish Aerospace Industries, Inc (TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.)] mühendis olarak çalıştı.

2002 seçimlerinde 22. Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili olarak görev yapmıştır. 2007 seçimlerinde aday olarak gösterilmedi.

Ahmet Faruk Ünsal, “Mazlumder” Genel Başkanı olup halen bu görevini yürütmektedir. Aynı zamanda İHH. ( İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı) dış ilişkiler koordinatörlüğünü de yapıyor.

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği, 28 Ocak 1991 tarihinde 54 kişi tarafından kuruldu. Daha çok MAZLUMDER kısa adıyla tanınmaktadır.

Ahmet Faruk Ünsal, 13 Mart 2013 tarihinde PKK’nın elindeki esirleri teslim almak için Türkiye’den K. Irak’a giden 6 kişilik heyet içinde Mazlumder başkanı olarak görev aldı.

Ahmet Faruk Ünsal, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Ahmet Faruk Ünsal, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Ahmet Faruk Ünsal biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın