Türkan Sabancı Kimdir?

Türkan Sabancı kimdir? Türkan Sabancı nerelidir, Türkan Sabancı kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Türkan Sabancı evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Türkan Sabancı hayatı, Türkan Sabancı nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Türkan Sabancı biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Türkan Sabancı


Türkan Sabancı burcu nedir:

Türkan Sabancı yaşı kaç:

Türkan Sabancı ö. tarihi:

Türkan Sabancı mesleği:

Kayseri’de doğan, çocukluk ve gençlik günlerini Adana’da geçiren Türkan Sabancı, 21 yaşında teyzesinin oğlu Sakıp Sabancı’yla evlendi. Tam 47 yıl Sakıp Sabancı’nın hem eşi hem de en yakın dostu oldu. 2001 yılında Görme Engelliler’in Işık Annesi sıfatıyla ’Yılın Annesi’ seçildi. Metin, Dilek ve Sevil adında üç çocuk sahibi. Sevil Sabancı’dan olan Melisa adında bir torunu var.

Türkan Sabancı sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeyi çok önemsiyor. Yemeklerine dikkat eden, komedi oyunları izlemeye çalışan Sabancı,

Salata, sebze ve balıkla besleniyorum. Hamur işi ve tatlılar sağlığa zararlı olduğu için yemem. Uçak korkum var. O nedenle çok fazla seyahat etmiyorum. Genelde yakın yerleri tercih ediyorum. Çünkü her yere oğlum Metin’le gitmek zor oluyor. Kış aylarında evde streching yapıyorum. Eskiden yoga yapıyordum. Ama yoga hocam vefat etti. En çok yüzmekten keyif alıyorum.Yaz mevsimini o nedenle çok seviyorum. Hem ben yüzebiliyorum hem de günde 2 defa Metin denize giriyor. Onu mutlu gördükçe ben de çok mutlu oluyorum. Ne yaparsak yapalım yaşlanmanın önüne geçilmiyor. Ben de iki defa botoks yaptırdım. Ama zaten sadece 6 ay süresi var. Estetik ameliyatı olsan 5 sene ömrü var. Yarın ne olacağı belli değil ki…

Türkan Sabancı biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın