Mehmet Ali Önel Kimdir?

Mehmet Ali Önel kimdir? Mehmet Ali Önel nerelidir, Mehmet Ali Önel kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Mehmet Ali Önel evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Mehmet Ali Önel hayatı, Mehmet Ali Önel nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Mehmet Ali Önel biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Mehmet Ali Önel


Mehmet Ali Önel burcu nedir:

Mehmet Ali Önel yaşı kaç: ??.??.1967

Mehmet Ali Önel ö. tarihi:

Mehmet Ali Önel mesleği: TV sunucusu

Televizyon sunucusu, haberci

Mehmet Ali Önel, Artvin Yusufeli’nde doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra aynı okulda lisans üstü eğitim aldı ve bir süre öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Mehmet Ali Önel, 1990 yılında TRT’de yayınlanan ve yapımcılığını Uğur Dündar’ın üstlendiği “Hodri Meydan” adlı programında asistan olarak çalışarak televizyonculuğa başladı.

1992 yılında “Arena” programının çekirdek kadrosunda yer aldı. 1995 yılında “Arena” programı Kanal D’ye transfer olduğunda Yapım Koordinatörlüğü ile görevlendirildi. Bu görevde 5 yıl kaldı. 2000 yılı yaz aylarında ARENA programından ayrıldı. Ve “Haber Özel” adında yepyeni bir haber programını yayın hayatına soktu.

1997 yılında New York Televizyon Festivali Yılın En Başarılı Televizyon Gazeteciliği Yarışması’na katıldı ve dünya çapındaki 2000 yapım arasında ilk beş finalist arasına girme başarısı elde etti.

Mehmet Ali Önel, 2001 yılında Kanal 7’de “Deşifre” adlı haber programını hazırlayıp sunmaya başladı. 2002 yılında ekibiyle birlikte Star Tv’ye transfer oldu ve 2009 yılında da Atv’ye geçti. 2011 yılında a Haber’e geçti.

2015 yılının 3 Ekiminde ekranlardan çekildiğini açıkladı.

Mehmet Ali Önel evli ve üç çocuğu vardır.

Ödülleri :
1997 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti- yılın gazetecisi
1998 – İ.Ü İletişim Fakültesi öğrencilerinin oylarıyla yılın iletişimcisi seçildi.
1999 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti- yılın gazetecisi
2005 – Magazin Gazetecileri Derneği 13. Altın Objektif ödülü
2005 – Milliyet Gazetesinin Abdi İpekçi adına düzenlediği yılın gazetecilik ödülü
2005 – Hürriyet Gazetesi Altın Kelebek ödülü

Mehmet Ali Önel biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın