Osman Sonant Kimdir?

Osman Sonant kimdir? Osman Sonant nerelidir, Osman Sonant kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Osman Sonant evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Osman Sonant hayatı, Osman Sonant nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Osman Sonant biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Osman Sonant


Osman Sonant burcu nedir:

Osman Sonant yaşı kaç: ??.??.1979

Osman Sonant ö. tarihi:

Osman Sonant mesleği: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu

Osman Sonant, 1979 yılında istanbul’da doğmuştur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları bölümünde oyunculuk lisansı yapmaya başladı.

Osman Sonant, 1997 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda Yılmaz Gruda’dan aldığı oyunculuk eğitiminden sonra tiyatro oyunculuğuna başlamıştır. 1998 yılında Ferhan Şensoy’un yönetimindeki Ortaoyuncular Nöbetçi Tiyatro’da görev aldı.

Osman Sonant, 2009 yılında, yönetmen Yeşim Ustaoğlu’nun Pandora’nın kutusu adlı filmindeki Mehmet rolü ile 16. Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazandı.

2011 – 2012 yıllarında yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı “Leyla ile Mecnun” dizisinde (Yavuz) karakterini canlandırırken, Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan, Müge Boz, Zeynep Çamcı, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Köksal Engür, Osman Sonant birlikte oynadı.

2015 yılında senaryo ve yönetmenliğini Onur Ünlü’nün üstlendiği ve başrollerini Serkan Keskin, Osman Sonant, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak ve Fatih Artman’ın paylaştığı ve “Beş Kardeş” adlı dizide anne ve babalarını depremde kaybeden beş kardeşin hayat hikâyesi anlatılmıştır.

2017 yılında yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yazar Azra Kohen’in “Fi Çi Pi” adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlanan “fi” dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Diğer rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar oynamıştır.

Ödülleri :
2012 – 23. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Yangın Var)
2009 – 16. Altın Koza Film Festivali “En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü” Pandora’nın Kutusu –

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2006 – Anna Karenina : Lev Tolstoy – Kent Oyuncuları
2005 – Gece Mevsimi : Rebecca Lenckiews – Kent Oyuncuları
2003 – Hamlet : William Shakespeare – İstanbul Şehir Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Fi (Sadık) (TV Dizisi)
2016 – Yolsuzlar Çetesi (Sinema Filmi)
2016 – Görünen Adam (TV Dizisi)
2015 – Son Takla (Cemil)(TV Filmi)
2015 – Memleket (Kıney) (Sinema Filmi)
2015 – Kırık Kalpler Bankası (Ece) (Sinema Filmi)
2015 – Beş Kardeş (Orhan) (TV Dizisi)
2015 – 91.1 (Sinema Filmi)
2014 – İtirazım Var (Cihan Demir) (Sinema Filmi)
2013 – Ben de Özledim (Osman) (TV Dizisi)
2011 – Yangın Var (Koşman) (Sinema Filmi)
2011 – 2012 – Leyla ile Mecnun (Yavuz) (TV Dizisi)
2010 – Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Fatih Sultan Mehmed) (Sinema Filmi)
2010 – Türk Malı (Sifo) (TV Dizisi)
2010 – Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Yavuz) (TV Dizisi)
2008 – Pandora’nın Kutusu (Mehmet) (Sinema Filmi)
2006 – Kurtlar Vadisi Irak (Amerikan Çavuş 2) (Sinema Filmi)

Osman Sonant biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın