Nergis Kumbasar Kimdir?

Nergis Kumbasar kimdir? Nergis Kumbasar nerelidir, Nergis Kumbasar kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Nergis Kumbasar evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Nergis Kumbasar hayatı, Nergis Kumbasar nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Nergis Kumbasar biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Nergis Kumbasar


Nergis Kumbasar burcu nedir: İkizler

Nergis Kumbasar yaşı kaç: 25.Mayıs.1963

Nergis Kumbasar ö. tarihi:

Nergis Kumbasar mesleği: Model, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu

Nergis Kumbasar, 25 Mayıs 1963 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası Abidin Kumbasar profesör doktordur. Deniz adında bir erkek kardeşi vardır. TED Ankara Kolejinden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan mankenlik diploması aldı. Üniversite eğitimini yarıda bırakarak mankenliğe başlamış ve mankenliğe devam ederken Reklam filmleri, sinema ve TV tekliflerini değerlendirip oyuncu, sunucu ve senaryo yazarı olarak hayatına yön vermiştir.

Nergis Kumbasar’ın reklamla başlayan oyunculuk arzusu zamanla kendisini daha uzun soluklu işlerde bulmasına neden oluyor. TRT için 1985 yılında çekilen Peyami Safa uyarlaması Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’nda Nüzhet rolü oyunculuğa attığı büyük adım oluyor.

Mehmet Ali Erbil ile evlendikten sonra mankenliği bırakmıştır. Eğlence programları sundu, bir dönem Show TV’de kadın programı da yaptı.

Halen, sunucu ve oyuncu olarak televizyon programlarında yer almaktadır. TRT’ye Sağlık Bakanlığı’nın sponsorluğunda bir sağlık programı yaptı.

Nergis Kumbasar, 20 ağustos 1989 tarihinde oyuncu ve sunucu Mehmet Ali Erbil ile evlenmiştir. 1996 yılında boşanmıştır. Bu evlilikten Yasmin (d. 02 Aralık 1995)adında bir kız çocuğu vardır.

2015 yılında baş rollerini Barış Arduç, Elçin Sangu, Salih Bademci, Sinem Öztürk, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen ve Onur Büyüktopçu’nun paylaştığı “Kiralık Aşk” adlı romantik komedi dizisinde oynadı.

Yazdığı senaryolar:
2007 – Sardunya Sokağı – TV Dizisi
2007 – Evimin Erkeği – TV Dizisi

Filmleri ve Dizileri:
2015 – Kiralık Aşk (Neriman) (TV Dizisi)
2013 – Neva (Sinema Filmi)
2011 – Burada Laf Çok (Kendisi) (Tv Programı)
2009 – 2011 – Papatyam (Semiha )(TV Dizisi)
2008 – Yeniden Başlasın (proğramda sunuculuk yaptı)
2006 – Acemi Cadı (Melda)(TV Dizisi)
2005 – Çapkın – TV Dizisi
2004 – Tam Pansiyon – TV Dizisi
2002 – Muhteris Ruhlar
2000 – Eyvah Kızım Büyüdü (Berna)(TV Dizisi)
1989 – Sevmek ve Ölmek Zamanı (Aysun)(Sinema Filmi)
1985 – Dokuzuncu Hariciye Koğuşu (Nüzhet)(TV Dizisi)

Nergis Kumbasar biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın