Michael Phelps Kimdir?

Michael Phelps kimdir? Michael Phelps nerelidir, Michael Phelps kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Michael Phelps evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Michael Phelps hayatı, Michael Phelps nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Michael Phelps biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Michael Phelps


Michael Phelps burcu nedir: Yengeç

Michael Phelps yaşı kaç: 30.Haziran.1985

Michael Phelps ö. tarihi:

Michael Phelps mesleği: Sporcu

Olimpiyat tarihinin en çok altın madalya kazanan sporcusudur.

Michael Fred Phelps, 30 Haziran 1985 tarihinde Maryland eyâletinin Baltimore şehrinde doğmuştur. 5 yaşında hiperaktiflik tedavisine yardımcı olması amacıyla başladığı yüzme, onu genç yaşta tüm dünyanın alkışladığı bir olimpiyat şampiyonu yaptı. 15 yaşında ABD Milli Takımı’na çağrıldı.

2000 yılında katıldığı Sidney Olimpiyat Oyunlarında 200 metre kelebekte elde ettiği 5′incilik sadece kendi yaş grubunun ABD rekorunu kırmasına yetiyordu. 2004 Atina Olimpiyat Oyunları’ndan 6 altın ve 2 bronz madalyayla ayrıldı.

2008 Çin’deki Pekin Olimpiyatlarında, Mark Spitz’in Münih-1972′de 7 altın madalya alarak kırdığı rekoru kırarak bir olimpiyatta 8 altın madalya kazanan ilk sporcu oldu.

Katıldığı 2 Olimpiyat oyunlarında aldığı toplam 14 altın madalya ile olimpiyat tarihinin en çok altın alan sporcusudur. Dünya şampiyonaları ve olimpyatlarda toplam 37 altın madalyası vardır.

5 yaşından beri yüzen ve 1,93 metre boyunda olan Michael Phelps’in açık kol uzunluğu, vücut boyu ile orantılı olması gerekirken 10 cm daha uzun. Bu da ona büyük bir genetik avantaj sağlıyor.

Michael Phelps biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın