Sırrı Elitaş Kimdir?

Sırrı Elitaş kimdir? Sırrı Elitaş nerelidir, Sırrı Elitaş kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Sırrı Elitaş evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Sırrı Elitaş hayatı, Sırrı Elitaş nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Sırrı Elitaş biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Sırrı Elitaş


Sırrı Elitaş burcu nedir:

Sırrı Elitaş yaşı kaç: ??.??.1944

Sırrı Elitaş ö. tarihi: 09.Ekim.2015

Sırrı Elitaş mesleği: Sinema Oyuncusu

Türk sinemasının emektar isimlerindendir.

Sırrı Elitaş, 1944 yılında Adıyaman’da doğmuştur. Çocukluğu Üsküdar da geçti. 1960’lı yıllarda İstanbul’da 1956 model Chevrolet arabası ile Üsküdar’da şoförlük yaparken Öztürk Serengil’in keşfetmesiyle sinemaya adım attı. Uzun yıllardır oyunculuk yapan Sırrı Elitaş, 600’e yakın filmde rol aldı.

1981 yılında yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı senaryosunu Yavuz Turgul ve Kartal Tibet’in birlikte yazdıkları, başrollerde Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda’nın oynadığı “Davaro” filmiyle ünlendi.

Sırrı Elitaş, 1986 yılında Mesut Engin, Nilgün Bubikoğlu, Suna Pekuysal, İlhan Daner, Kazım Kartal’ın oynadığı ‘Yetimlerin Türküsü’ isimli filmin senaryosunu kendi yazıp yönetmenliğini de yaptı.

30 yıl Lale Oraloğlu tiyatro gurubunda tiyatro oyunculuğu yaptı.

Sırrı Elitaş, evli di. 5 kız çocuğu vardır.

Sırrı Elitaş, 24 Temmuz 2010 tarihinde ‘Madende Tuzak’ filminin çekimleri için geldiği Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakıma alındıktan sonra tedavisine Üsküdar’daki evinde devam edildi.

Sırrı Elitaş, 9 Ekim 2015 tarihinde İstanbul, Üsküdar’da tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında vefat etti.

Ödülleri :
2008 – 3. İpekyolu Film Festivali’nde Emek Ödülü’ne layık görüldü

Sırrı Elitaş biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın