Metin Tokat Kimdir?

Metin Tokat kimdir? Metin Tokat nerelidir, Metin Tokat kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Metin Tokat evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Metin Tokat hayatı, Metin Tokat nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Metin Tokat biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Metin Tokat


Metin Tokat burcu nedir: İkizler

Metin Tokat yaşı kaç: 27.Mayıs.1960

Metin Tokat ö. tarihi:

Metin Tokat mesleği: Hakem

MHK (Merkez Hakem Kurulu) Başkanvekili

Metin Tokat, 27 Mayıs 1960 tarihinde batman’da doğmuştur. Siirt kökenlidir. Babası da eski hakemlerden Talat Tokat’dır. Bir kardeşi vardır.

26 yıl hakemlik yaptı 1980 yılında başladığı faal hakemlik hayatına 2006 yılında son verdi. FİFA kokartlı hakemlerimizdendir.

19 Aralık 2014 tarihinde Yusuf Namoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Futbol Federasyonu Başkanlığı Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanvekili olarak görevlendirilmiştir.

2005 yılında Manisa’da oynanan Manisaspor – Bursaspor maçında Metin Tokat orta saha hakemi iken Spil’ den havalanan mühendis Alper Galip Bülbül adlı paraşütçü sahaya (neredeyse hakemin kafasına) iniş yaptı.

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin Genel Başkanlığı görevini de yapmıştır.

Milliyet gazetesinde Yorumcu olarak köşe yazıları yazıyor.

Metin Tokat, Arhavi’li Nuray hanımla evli olup bir çocuk babasıdır.

Metin Tokat biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın