Helly Luv Kimdir?

Helly Luv kimdir? Helly Luv nerelidir, Helly Luv kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Helly Luv evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Helly Luv hayatı, Helly Luv nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Helly Luv biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Helly Luv


Helly Luv burcu nedir: Akrep

Helly Luv yaşı kaç: 16.Kasım.1988

Helly Luv ö. tarihi:

Helly Luv mesleği: Şarkıcı

2015 yılının Mayıs ayında “Revolution (Devrim)” adlı şarkısına çektiği klipte tank kullanarak IŞİD’e karşı savaşıyor.

Helly Luv, 16 Kasım 1988 tarihinde İran, Urmiye’de doğmuştur. Çıkardığı İngilizce albüm ile adından söz ettirmeyi başaran Kürt pop sanatçısı Helly Luv‘un gerçek ismi Helen Abdullah‘tır. Annesi de bir zamanlar Saddam Hüseyin’e karşı peşmerge olarak savaşan şarkıcıdır. Çocukluğunu geçirdiği Finlandiya’da piyano dersleri aldı ve tiyatro eğitimi gördü.

Helly Luv, 2006 yılında 18 yaşındayken müzik kariyerini sürdürmek için Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Los Angeles kentine yerleşti. 9 aylıkken Kürdistan’dan ayrılarak sürekli mülteci bir yaşam içerisinde hayatını sürdürdü. Irak İran savaşı sırasında ailsi Türkiye’ye göç etti. Daha sonra aile Finlandiya’ya göç etti. 18 yaşına gelince ABD, Los Angeles’e taşındı.

2014 yılında çıkardığı Risk İt All (Her şeyi göze al) albümü için Erbil’de, Rojavalı mültecilerin yaşadığı bir kampta molotof kokteyli, kalaşnikoflu peşmergeler ve Kuzey Irak Kürt Yönetimi bayrakları ile birlikte çektiği klibiyle bir anda bütün dikkatleri üzerine çekti.

İlk şarkısı FIFA 2014 Dünya Kupası albümüne de giren Helly Luv, ünlü Kürt yönetmen Bahman Ghobadi’nin “Mardan” adlı filminde de oynadı.

Helly Luv, 2015 yılının Mayıs ayında “Revolution (Devrim)” adlı şarkısına çektiği klipte tank kullanarak IŞİD’e karşı savaşıyor. Kısa film şeklinde çekilen 7 dakikalık klipteki şarkının sözlerinde “Don’t be scared, unite, it is a revolution, all together let them know (Korkma, birleş, bu bir devrim, hep birlikte hadlerini bildir!)” ifadeleri yer alıyor.

Albümleri :
2014 – Risk İt All (Her şeyi göze al)
2015 – Devrim (Revelution)

Filmleri :
2014 – Mardan

Helly Luv biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

One Response

  1. Mervan Aralık 20, 2018

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın