Vladimir Putin Kimdir?

Vladimir Putin kimdir? Vladimir Putin nerelidir, Vladimir Putin kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Vladimir Putin evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Vladimir Putin hayatı, Vladimir Putin nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Vladimir Putin biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Vladimir Putin


Vladimir Putin burcu nedir: Terazi

Vladimir Putin yaşı kaç: 07.Ekim.1952

Vladimir Putin ö. tarihi:

Vladimir Putin mesleği: Devlet Başkanı

Rusya eski Devlet Başkanı, Rusya yeni Başbakanı

Vladimir Vladimiroviç Putin ; 7 Ekim 1952 Leningrad ( Bugünkü St.Petersburg), Rusya’da dünyaya geldi. Eski devlet başkanı ve şimdiki Rusya başbakanı. Annesi fabrika işçisi, babası donanmada denizaltı filosunda görevli idi.

1975 yılında Saint Petersburg Leningrad Üniversitesi (üniversitenin yeni adı Sankt Petersburg Üniversitesi) Uluslararası Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. yüksek lisansını ekonomi alanında yaptı. Mezuniyetinin ardından, 1975’ten itibaren KGB’de çalışmaya başlayan Putin, bir süre Almanya’da görev yaptı, Leningrad’a dönmesinin ardından da üniversite yönetiminde görev aldı. Aynı zamanda, Leningrad Devlet Üniversitesi Rektörü’nün uluslararası işbirliği alanında danışmanlığını yaptı. 1990’da KGB’den ayrıldı ve Leningrad Belediye Başkanı Sobçak’a yakınlaştı, önce belediye reisinin dış ilişkiler komitesinin başına geçti. Mart 1994’ten sonra başkanın yardımcısı oldu.

1997 Mart-1998 Mayıs’ta Başkanlık Yönetimi Ana Kontrol Departmanı’nın başındaydı. Mayıs 1998’de Bölgelerle İlişkiler İdaresi’nde başkan yardımcısı, Ağustos 1998’de FSB Direktörü oldu. Ekim’den itibaren de Güvenlik Konseyi üyesi seçildi. Mart 1999’da Güvenlik Konseyi Sekreterliği’ne atandı. Ağustos1999’da Boris Yeltsin tarafından yeni başbakan olarak teklif edildi. Boris Yeltsin’in 31 Aralık 1999’da istifa etmesinin ardından boşalan başkanlık koltuğuna Anayasa gereği, üç ay içerisinde devlet başkanlığı seçimi yapılıncaya kadar bu göreve vekil olarak geçti. Ardından yapılan seçimlerde başkan seçildi. Putin, Rusya’da yapılan başkanlık seçimlerinde %50’nin üzerinde oy toplayarak, birinci turda devlet başkanı seçildi. 7 Mayıs 2008’de görev süresi dolarak yerini yeni devlet başkanı Dmitri Medvedev’e bıraktı ve Rusya’nın başbakanı oldu.

Rusya Federasyonu’nun 2000-2008 yılları arasında cumhurbaşkanlığını görevini yürüttü. 2000 yılında yapılan seçimlerde Rusya Federasyonu Komünist Partisi başkanı Zyuganov’un önünde %52,9’luk oy oranıyla cumhurbaşkanı seçilmiş, 2004 yılında yapılan seçimlerde ise %71’in üzerinde oyla tekrar cumhurbaşkanı seçilmiştir. Döneminde Rusya ekonomisi hızlı büyüme rakamları yakalamış, ülkesinin bağımsızlığı yolunda çok önemli adımlar atmış, merkezi otorite kuvvetlendirilmiş, silahlı kuvvetlerde reform başlamıştır.

Siyah kuşak sahibi olan Putin genç yaştan beri Judo ile ilgilenmektedir.

Vladimir Putin ile eşi Lyudmila Putina aynı üniversitedbiyografi_info(‘r İfcnalby qvyv oöyüzüaüaü bxhzhşghe. Chgva Ylhqzv’);la Putina ile evli idi 6 Haziran 2013 tarihinde boşandılar. İki kızı vardır. Kızlarından birinin biyoloji diğeri ise Japon dili ve tarihi üzerine okumaktadır.

4 Mart 2012 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı seçimleri sonucu %63,6 oyla Rusya Federasyonu’na 3. kez devlet başkanı seçildi.

Vladimir Putin biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • putin kac yaşında
  • putin biagrafyasi

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın