Turan Çolakkadı Kimdir?

Turan Çolakkadı kimdir? Turan Çolakkadı nerelidir, Turan Çolakkadı kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Turan Çolakkadı evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Turan Çolakkadı hayatı, Turan Çolakkadı nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Turan Çolakkadı biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Turan Çolakkadı


Turan Çolakkadı burcu nedir:

Turan Çolakkadı yaşı kaç: ??.??.1954

Turan Çolakkadı ö. tarihi:

Turan Çolakkadı mesleği: Hukuk Adamı

İstanbul Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısıdır.

Turan Çolakkadı, 1954 yılında Kahramanmaraş, Andırın ilçesi Köleli köyünde doğmuştur. 5 kardeşi vardır. İlkokulu köyünde okudu. Orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Önce Kaymakamlık stajını Elazığ’da yaptı. Sonra meslek değiştirerek savcılık stajı yaptı ve savcı oldu.

Uzun yıllar Anadolu’da çeşitli şehirlerde savcı olarak çalıştıktan sonra 1993 yılında İstanbul’a atandı. 1996 yılına kadar Sultanahmet semtindeki İstanbul Adliyesinde çalıştı. 1996 yılında Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Bu mahkemeler kapandıktan sonra yerine kurulan İstanbul Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemelerinde Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak görev yaptı. Daha sonra HSYK kararnamesi ile özel yetkileri alınıp terfi ettirilerek İstanbul Başsavcılığı’na atandı.

Turan Çolakkadı, 1978 yılında Kaymakamlık stajı yaparken tanıştığı Elazığ’lı eşi ile evlendi. 3 erkek çocuğu vardır.

Turan Çolakkadı biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın