Timuçin Esen Kimdir?

Timuçin Esen kimdir? Timuçin Esen nerelidir, Timuçin Esen kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Timuçin Esen evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Timuçin Esen hayatı, Timuçin Esen nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Timuçin Esen biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Timuçin Esen


Timuçin Esen burcu nedir: Aslan

Timuçin Esen yaşı kaç: 14.Ağustos.1973

Timuçin Esen ö. tarihi:

Timuçin Esen mesleği:

Timuçin Esen, 14 Ağustos 1973 tarihinde Adana’da Devlet Su İşleri’nde çalışan avukat anne ve avukat baba’nın ilk çocuğu olarak doğmuştur. Annesinin adı Nihal ve babasının adı Üstün Esen’dir. Çocukluğu 7 yaşına kadar Keban Barajı lojmanlarında geçti. Tumiçin Esen’in ailesi aslen Niğdelidir. TED Ankara Koleji mezunu. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Hacettepe Devlet Konservatuarı’nda okurken, barlarda çalıp söylemeye başladı.

İtalya ve ABD’de de tiyatro eğitimi aldı. Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema – yönetmenlik üzerine master yaptı.

Öğrencilik yılbiyografi_info(‘yneıaqn “Çıxznm Fbxnx” nq’);ında, orta metrajlı bir film çekti.

Timuçin Esen, eğitimini tamamladıktan sonra yurda dönerek ve “Gurbet Kadını” dizisinde Hakkı Ağa rolüyle seyircinin karşına geçti. Dizi sonrasında Meltem Cumbul ve Şener Şen’le beraber “Gönül Yarası” adlı sinema filminde de rol aldı.

Gönül Yarası filminde gözü kara ve dünyayı aşkı uğruna yıkacak bir adam olan Halil karakterini canlandıran Esen, canlandırdığı bu karakterle 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En iyi Yardımcı Erkek ödülünü aldı.

Timuçin Esen, “Hırsız Polis” adlı dizide kendini işine adayan, idealleri uğruna yaşayan, Çınar rolüyle izleyicilerin beğenisini topladı.

İstanbul Beyoğlu’nda 2012 yılında açtığı, peştamal, havlu, sabunluk ve benzer hediyelik eşya satılan bir mağazası var. mağazasının adını Fransızca “Peche de Malle” (Sandıktaki Şeftali) koydu.

Müzisyenliği de olan Timuçin Esen 2011 yılında ”Mayhoş” adlı ilk albümünü çıkardı.

Tiyatro Oyunları:
2006-2008 – Mikado’nun Çöpleri

Filmleri :
2012 – Kumun Tadı
2011 – Labirent
2008 – Göl
2005 – Gönül Yarası
2005-2007 – Hırsız Polis (dizi)
2003 – Yazı Tura
2003 – Deliyle Geçen Gece 2003
2003-2004 – Gurbet Kadını (dizi)

Timuçin Esen biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın