Prens William Kimdir?

Prens William kimdir? Prens William nerelidir, Prens William kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Prens William evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Prens William hayatı, Prens William nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Prens William biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Prens William


Prens William burcu nedir: Yengeç

Prens William yaşı kaç: 21.Haziran.1982

Prens William ö. tarihi:

Prens William mesleği:

İngiliz kraliyet (Windsor Hanedanı) ailesi mensubu ve İngiltere Prensi Charles’dan sonra tahtın ikinci vârisidir.

Prens William, 21 Haziran 1982 tarihinde Paddington, Londra, İngiltere’de doğmuştur. Tam adı William Arthur Philip Louis’dir. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu ve İngiltere Tahtının varisi olan Prens Charles babasıdır, annesi Diana Spencer’dir. Henry Mountbatten-Windsor (d. 15 Eylül 1984) adında bir kardeşi vardır. Anne ile babası 9 Aralık 1992 tarihinde ayrıldılar 28 Ağustos 1996 tarihinde resmen boşandılar.

Prens William, sırası ile Wetherby School, 1990 -1995 yılları arasında Ludgrove School, 1995 – 2000 1995 yılları arasında Eton Koleji, 2001 – 2005 yılları arasında Saint Andrews Üniversitesi, 2006 yılında Sandhurst Kraliyet Askeri Akademisi, 2008 yılında Royal Air Force College Cranwell, 2010 yılında Defence Helicopter Flying School’a gitti.

Prens William, tahta geçmesi halinde başkomutan unvanı alabilmesi için Kraliyet Hava Donanması’nda eğitim almış ve mezun olmuştur. Defence Helicopter Flying School’dan 2010 yılında mezun oldu.

Prens William, 29 Nisan 2011 tarihinde Kate Middleton (Catherine Elizabeth Middleton) ile West Minister Abbey’de yapılan kraliyet düğünüyle evlendi. Çift evlendikten sonra, gelenek olduğu üzere William’a Cambridge Dükü unvanı verildi, Kate Middleton da Cambridge düşesi oldu. George Mounbiyografi_info(‘gonggra-Jvaqfbe (q.22 Grz’);muz 2013), Charlotte Mountbatten-Windsor (d.2 Mayıs 2015) adlarında çocukları oldu.

Prens William biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • PRENS WILLIAM KAÇ YAŞINDA

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın