Nabi Avcı Kimdir?

Nabi Avcı kimdir? Nabi Avcı nerelidir, Nabi Avcı kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Nabi Avcı evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Nabi Avcı hayatı, Nabi Avcı nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Nabi Avcı biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Nabi Avcı


Nabi Avcı burcu nedir: Terazi

Nabi Avcı yaşı kaç: 08.Ekim.1953

Nabi Avcı ö. tarihi:

Nabi Avcı mesleği: Akademisyen, Milletvekili, Bakan

Millî Eğitim Bakanıdır.

Nabi Avcı, 8 Ekim 1953 tarihinde Bilecik, Pazaryeri ilçesinde doğmuştur. Kadriye Yönlüer ve Şükriye Bayrakçı adında iki ablası vardır.

(ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesinde İletişim Bilimleri alanında doktorasını yaptı. İletişim profesörü oldu. 1974 yılında Kültür Bakanlığı’nda memuriyete başladı.

Anadolu Üniversitesi’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi.

1995 ve 1996 yıllarında Kanal7 Televizyonunda 360 derece isimli program yaptı. Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda ve Başbakanlıkta danışman olarak çalıştı. Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında AKP’den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etti.

2011 yılı Türkiye genel seçimlerinde 24.dönem TBMM Eskişehir AKP milletvekili seçildi.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Milli Eğitim Bakanı olmuştur.

Nabi Avcı, Semra hanım ile evlidir ve 5 çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde ve 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Eskişehir milletvekili seçildi.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirildi.

Kitapları :
Bombacı Parmenides
Enformatik Cehalet

Nabi Avcı biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın