Mithat Körler Kimdir?

Mithat Körler kimdir? Mithat Körler nerelidir, Mithat Körler kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Mithat Körler evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Mithat Körler hayatı, Mithat Körler nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Mithat Körler biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Mithat Körler


Mithat Körler burcu nedir:

Mithat Körler yaşı kaç: ??.??.1955

Mithat Körler ö. tarihi:

Mithat Körler mesleği: Şarkıcı

Güneşimi Kaybettim şarkısı ile birçok insanın gönlünde taht kurmuştur.

Mithat Körler, 1955 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Eskişehir’de büyümüştür. İlkokul, ortaokulu Eskişehir’de okudu. Ünye’de öğretmen olarak görev yapan Eniştesinin yanına giderek liseyi ise Ünye’de tamamladı. Ünye Erkek Sanat Enstitüsü’nden mezun oldu. Yüksek öğrenimi için İstanbul’a gitti. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdikten sonra eğitimci olarak hiç görev yapmadı.

Eskişehir’de kurmuş olduğu Mithat Körler orkestrasıyla uzun yıllar düğün salonlarında, sinema salonlarında vermiş olduğu konserleri profesyonel yaşama geçiş için önemli bir zemin hazırladı.

1980’li ve 1990’lı yıllardan arasında Arif Susam, Atilla Kaya, Ümit Besen, Ferdi Özbeğen ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber birçok kaset yapmıştır.

Unutulmaz aşk şarkılarına imza atan fantazi Türkçe pop müziğinin güçlü seslerinden Mithat Körler, müzik hayatına 1970 yılında Ünye’de liseyi okuduğu yıllarda kurulan “Grup Örümcek” adlı gurup ile başlamıştır. Ünye’de ayrıca, 1972 yılında katıldığı Ünye Hafif Batı Müziği Yarışması’nda 1.liği Tarık Çakmakçı’ya kaptıran Mithat Körler, bu yarışmasının 2.si olmuştu.

Fanatik Eskişehirsporlu olan Mithat Körler, Eskişehir’in ünlü radyolarından bir radyonun da sahibidir

Mithat Körler, Sırma Körler ile evlidir. Eren (d.1983) adında oğlu vardır.

Albümleri :
– Aşk Bu Değil Mi
– Aşk Yalanmış
– Aşka Aşk
– Ben Varım
– Bıktım Senin Aşkından
– Gönül Salıncağı
– Gözlerini Yesinler & Askerim Ana
– Güneşimi Kaybettim
– İyi Gidiyor
– Oyun Havaları
– Oh Canıma Deysin
– Pişman Olursun
– Seviyorum
– Sırmalı
– Son Kararım
– Uslanmıyorsun
– Yeniden Başlasak & Yaylalar

Filmleri :
Oyuncu :
2010 – Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)

Mithat Körler biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın