Michelle Obama Kimdir?

Michelle Obama kimdir? Michelle Obama nerelidir, Michelle Obama kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Michelle Obama evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Michelle Obama hayatı, Michelle Obama nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Michelle Obama biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Michelle Obama


Michelle Obama burcu nedir: Oğlak

Michelle Obama yaşı kaç: 17.Ocak.1964

Michelle Obama ö. tarihi:

Michelle Obama mesleği:

Avukat ve Amerika Birleşik Devletleri 44.Başkanı Barack Obama’nın eşidir.

Michelle LaVaughn (Robinson) Obama, 17 Ocak 1964 tarihinde ABD Illinois eyeletinin Chicago kentinin güney kısmında doğmuştur. Babası Fraser Robinson, Chicago Belediye idaresinde kanalizasyon işçisi olarak işe başlamış ve ayda 479 dolar kazanıyordu. Annesinin adı Marian Robinson’dur. Michelle Obama 1.82 cm. boyundadır.

İlköğrenimini üstün zekalılar okulunda tamamladı. Chicago “Whitney M. Young Magnet” Lisesi’ni 1981 yılında bitirdi. Princeton Üniversitesi’nden Sosyoloji lisans eğitimi alarak 1985 yılında mezun oldu. ve 1985 yılında kazandığı Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Avukat olarak mezun olunca Chicago’ya dönerek Amerika’nın bilinen bir hukuk firması olan Sidley&Austin, avukatlık bürosunda işe başlıyor. Obama ile 1992 de evlendikten sonra Michelle özel sektörü terk etti. 1996 yılında Öğrenci Hizmetleri Dekan Yardımcısı olarak Chicago Üniversitesi’nde çalıştı. 2002 yılında ilk kamu işleri için icra müdürü olarak, Chicago Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaya başladı.

Chicago’da Sidley & Austin hukuk firmasında çalışırken Barack Obama ile tanıştı.

1989 yılında tanıştığı eşi Barack Obama ile 1992 yılının Ekim ayında evlendi. 4 temmuz 1998 tarihinde ilk kızı Malia Ann ve 10 Haziran 2001 tarihinde ikinci kızı Sasha dünyaya geldi.

Michelle Obama, giyim tarzıyla ve moda anlayışıyla pek çok kez en iyi giyinenler listelerinde yer aldı.

Michelle Obama, 2012 Yaz Olimpiyatları’nda Amerika’yı temsil edecek heyetin başkanı olarak Londra’ya gidecek.

Michelle Obama biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • obama kac yasinda evlendi

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın