Mevlüt Karakaya Kimdir?

Mevlüt Karakaya kimdir? Mevlüt Karakaya nerelidir, Mevlüt Karakaya kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Mevlüt Karakaya evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Mevlüt Karakaya hayatı, Mevlüt Karakaya nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Mevlüt Karakaya biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Mevlüt Karakaya


Mevlüt Karakaya burcu nedir: Aslan

Mevlüt Karakaya yaşı kaç: 15.Ağustos.1963

Mevlüt Karakaya ö. tarihi:

Mevlüt Karakaya mesleği: Akademisyen, Siyaset adamı

Mevlüt Karakaya, 15 Ağustos 1963 tarihinde Ankara’da Bala Çavuşlu Köyünde doğmuştur. Ortaokulu Kazan ilçesinde yatılı okudu. 1981 yılında Ankara Ticaret Lisesi Bankacılık Bölümünden mezun oldu. 1985 yılında da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Finansman Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans ve 1992 yılında doktora dereceleri aldı.

1994 yılında Doçent, 2001 yılında da Profesör oldu. Değişik tarihlerde ABD Indiana, Purdue ve Michagine State Üniversitelerinde akademik çalışmalarda bulundu.

1999-2003 yılları arasında Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2001 yılında, “Yılın Kamu Yöneticisi’’, 2002 yılında, ‘’Yılın Bürokratı’’ ödüllerine layık görüldü. Ayrıca, 2002 yılında, bir Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Hazine Müsteşarlığı tarafından en başarılı KİT yöneticisi olarak ödüle layık görüldü.

Dünya Bankası Projelerinde yurt dışında Finans Yöneticisi olarak çalıştı. Çeşitli Ülkelerde Dünya Bankası projelerinin Finansal Yönetim Sistemlerinin kurulmasında görev aldı ve danışmanlıklar yaptı.

Gazi Üniversitesinde, Senato Üyeliği, Dekan Yardımcılığı, Enstitü Müdür Yardımcılığı, Fakülte Kurulu Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari ve akademik görevlerde bulundu.

Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında muhasebe finans ve bankacılık konularında dersler verdi.

Yeminli Mali Müşavirlik Belgesi’ne de sahiptir. Akademik alanında çok sayıda kitap ve makale yayınladı, ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongrelerde bildiriler sundu.

Mevlüt Karakaya, bunların yanı sıra 2008 yılında “Reel Ekonomide Gündem” adlı bir TV programını ortak olarak hazırladı ve sundu. Alptürk İnternet Televizyonunda yayınlanmakta olan “Ekonomide Gerçek Gündem” adlı programın da hazırlığını ve sunuculuğunu yaptı.

2004 yılından beri MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi olan Mevlüt Karakaya, 2011 yılından bu yana MHP Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 7, 8 ve 9. olağan genel kurullarında Merkez Yönetim Kurulu yedek/asil üyeliklerine seçildi. 4 kasım 2012 kurultayındabiyografi_info(‘ grxene zrexrm lüeügzr xhehyh nfvy ülrfv frçvyzvşg’);ir.

Mevlüt Karakaya, Serpil Karakaya ile evlidir. “Gül Kadriye” ve “Alp Burak” adında İki çocuğu vardır.

Mevlüt Karakaya, 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu.

Mevlüt Karakaya biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın