Macaulay Culkin Kimdir?

Macaulay Culkin kimdir? Macaulay Culkin nerelidir, Macaulay Culkin kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Macaulay Culkin evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Macaulay Culkin hayatı, Macaulay Culkin nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Macaulay Culkin biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Macaulay Culkin


Macaulay Culkin burcu nedir: Başak

Macaulay Culkin yaşı kaç: 26.Ağustos.1980

Macaulay Culkin ö. tarihi:

Macaulay Culkin mesleği: Sinema Oyuncusu

“Evde Tek Başına” filminin çocuk oyuncudur.

Macaulay Culkin, 26 Ağustos 1980 tarihinde New York’da Kit Culkin ve Patricia Brentrup çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Macaulay Carson Culkin’dır. Manhattan’da büyüdü. Babası bir tiyatrocudur. Joseph Yorkville Okulunda okudu. Önce kız kardeşi Dakota’yı bir trafik kazasında kaybetti. Sonra da aşırı dozda uyuşturucu yüzünden üvey kardeşi Jennifer Adamson genç yaşta hayata veda etti.

5 yaşında, oyunculuğa başladı, 1988 yılında “Rocket Gibraltar” filmiyle devam etti. 1990 yılında “Evde Tek Başına” filmiyle bir anda tüm dünyanın tanıdığı ve sevdiği küçük yıldız olmuştur. 1992 yılında şöhretin kapısını açan filmin devamı; “Evde Tek Başına 2”de rol aldı ve film ilkbiyografi_info(‘var lnxıa ove onşneıln re’);işti. Aynı zamanda inanılmaz bir servetin de sahibi oldu.

Ama ‘para her zaman mutluluk getirmez’ kuralı burada işledi ve Culkin, küçük yaşta bir dolu sorunla boğuşmak zorunda kaldı. Hem şöhret hem para onun ve yakınlarının başını fazlasıyla döndürmüştü. Hiç evlenmemiş olan anne ve babası bu kez gerçekten ayrılıp, 17 milyon dolarlık serveti paylaşmak için birbirlerine girdi. Servetin kontrolü, rüştünü ispat edinceye kadar babası Kit’e verildi. 1996 yılında Macaulay, rüştünü ispat edinceye kadar hiç bir filmde rol almayacağını açıkladı.

Bir an önce büyüme sancıları çeken Culkin, ayrı bir eve taşındı, 17 yaşında da iken oyuncu Rachel Miner ile evlendi, ancak çift 2002 yılında boşandı.

1991 yılında Michael Jackson’ın “Black Or White” şarkısının klibinde de oynadı.

Evde Tek Başına filminde yaramaz ve zeki Kevin karakterini canlandırdı. 90’larda rol aldığı filmlerden sonra alkol ve uyuşturucu tüketimi nedeniyle hem görüntüsünü hem de sesini kaybeden Culkin, beklenen patlamayı asla gerçekleştiremedi. Evde Tek Başına döneminde umut vaadeden bir isim olarak tanınan Culkin, Video Hits One TV’si tarafından ‘En başarılı 100 çocuk oyuncu’ listesinde yer almıştı.

Macaulay Culkin, 1998 yılında Rachel Miner ile evlendi. 2002 yılında boşandı. 2002 yılına oyuncu Mila Kunis ile birlikte olmaya başladı ilişkileri 2010 yılında bitti.

Son yıllarda filmlerde rol almayan Culkin gece kulüplerinde DJ’lik yapıyor. Culkin 2004 yılında arabasında giderken hatırı sayılır miktarda marihuana ve yatıştırıcı ilaçla yakalanıp gözaltına alınmıştı. Genç aktör ilaçları depresyon ve panik bozukluk hastalığı için kullandığını açıklamıştı.

Filmleri ve Dizileri :
2011 – The Wrong Ferarri, A Screwball Tragedy – A Film by Adam Green (Various) (Sinema Filmi)
2010 – The 82nd Annual Academy Awards (Kendisi) (TV Filmi)
2010 – The Park
2009 – Kings (Andrew Cross) (TV Dizisi)
2007 – Sex and Breakfast (James) (Sinema Filmi)
2004 – Kurtar Beni (Roland) (Sinema Filmi)
2003 – Party Monster (Michael Alig) (Sinema Filmi)
2000 – Twentieth Century Fox: The Blo… (Kevin (Arşiv Görüntüleri) (TV Filmi)
1994 – Richie Rich (Richie Rich) (Sinema Filmi)
1994 – Masallar Prensi (Richard Tyler-Seslendirme) (Sinema Filmi)
1994 – Babam ve Ben (Timmy Gleason) (Sinema Filmi)
1993 – İyi Evlat (Henry Evans) (Sinema Filmi)
1993 – Fındıkkıran (Sinema Filmi)
1992 – Evde Tek Başına 2 (Kevin McCallister) (Sinema Filmi)
1991 – Only the Lonely (Billy Muldoon) (Sinema Filmi)
1991 – Kız Arkadaşım (Thomas J. Sennett) (Sinema Filmi)
1991 – Días De Cine (Kendisi)(TV Dizisi) (2 Bölüm)
1991 – Black Or White (Sarışın Çocuk) (Video)
1990 – Evde Tek Başına (Kevin McCallister) (Sinema Filmi)
1989 – Buck Amca (Miles Russell) (Sinema Filmi)
1989 – See You in the Morning (Billy Livingstone) (Sinema Filmi)
1988 – The Equalizer (Paul Gephardt) (TV Dizisi)
1988 – Rocket Gibraltar (Cy Blue Black) (Sinema Filmi)
1985 – The Midnight Hour ( Cadılar Bayramı Çocuğu) (Sinema Filmi)

Macaulay Culkin biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • Macaulay Culkin nereleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın