Lethal Bizzle Kimdir?

Lethal Bizzle kimdir? Lethal Bizzle nerelidir, Lethal Bizzle kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Lethal Bizzle evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Lethal Bizzle hayatı, Lethal Bizzle nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Lethal Bizzle biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Lethal Bizzle


Lethal Bizzle burcu nedir: Başak

Lethal Bizzle yaşı kaç: 14.Eylül.1984

Lethal Bizzle ö. tarihi:

Lethal Bizzle mesleği: Müzisyen

Gerçek adı Maxwell Ansah olan Lethal Bizzle, 14 Eylül 1984 tarihinde, Londra, Walthamstow’da doğmuştur. Aslen Gana’lı olan İngiliz rapçi İngiltere vatandaşıdır.

David Cameron 2006 yılında henüz başbakan değilken kendisiyle yapılan bir söyleşide rap müziğini, gençleri silah ve bıçak kullanmaya özendirdiği gerekçesiyle suçlamıştı. Ansah, o dönemde Cameron’a bir mektup ileterek, toplumun en yoksul kesimindeki gençlere sırtını dönmek yerine onlara yardımcı olması gerektiğini, tersi durumda ciddi sorunların baş gösterebileceğini yazdı.

Bizzle’in kehanetinden tam beş yıl sonra Londra’nın banliyö gençliği ayaklandı. Son on yıldır hiphop müzikle uğraşan başlıca İngiliz müzisyenlerin besteledikleri şarkıların sözlerine bakılsa nelerin patlak verebileceği öngörülebilirdi. Bizzle “Babylon’s Burning the Ghetto” (Babil’in Gettosu Yanıyor) adlı parçasının video filminde polis tarafından gözaltına alınmasını anlatırken sanat dünyasında Giggs ismiyle tanınan, Londra’nın Peckham Semti’nin sokaklarında büyüyen Nathaniel Thompson silah taşıdığı gerekçesiyle iki yıl önce demir parmaklıkların ardına düşmesinden önce “Show Songs”da hırsızlık, tutuklanmalar ve sosyal yardımlar arasında akıp giden yaşamını anlatmıştı.

Bizzle, “Londra’ya bir tek Oxford Street’ten bakarak Tottenham’da, Chapham’da ve başka kenar mahallelerde neler olup bittiğini anlamak mümkün değil. Neden konuşulduğunu bilmeyenlerin tüm olan biteni eleştirmeye hakkı yok” diye anlatıyor. Bireysel öfkeler ve günlük sıkıntıların kafiyeli dizelerde dile getirildiği rap, hiphop ve farklı müzik türlerini bir potada buluşturan yeni bir tür olarak ortaya çıkan grime’a Londralı müzik yapım şirketleri sıcak bakıyor.

Albümleri :
2005 – Against All Oddz
2007 – Back to Bizznizz
2009 – Go Hard
2011 – Best of Bizzle

Lethal Bizzle biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın