Koray Avcı (müzisyen) Kimdir?

Koray Avcı (müzisyen) kimdir? Koray Avcı (müzisyen) nerelidir, Koray Avcı (müzisyen) kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Koray Avcı (müzisyen) evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Koray Avcı (müzisyen) hayatı, Koray Avcı (müzisyen) nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Koray Avcı (müzisyen) biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Koray Avcı (müzisyen)


Koray Avcı (müzisyen) burcu nedir:

Koray Avcı (müzisyen) yaşı kaç: ??.??.1984

Koray Avcı (müzisyen) ö. tarihi:

Koray Avcı (müzisyen) mesleği: Müzisyen

Koray Avcı, söylediği şarkılar ile sosyal medyada çok paylaşılan müzisyendir.

Koray Avcı (müzisyen), 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Erzincan Tercan’lıdır. Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliğinden mezun oldu. Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Muğla’da üniversite hayatı devam ederken sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle hayatı değişir. O günden sonra sokaklarda şarkı söylerler. Okul bittikten sonra Ankara’ya dönen Koray Avcı, daha önce çıktığı hiç bir yerde sahne alamaz. Bu kez sıra Ankara sokaklarındadır. Bir başka gitarcı arkadaşıyla beraber sokaklarda, hatta toplu taşım araçlarında çalmaya başlarlar. Bir gün metroda söylediği şarkının bir genç tarafından kaydedip paylaşılması ve bu videonun çok ilgi görmesi üzerine, Koray kendi videolarını çekip sosyal medyada yayınlamaya başlar. Sosyal medyada ilgi odağı olur ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaşır.

Birçok konser programlarına katıldı. Şarkıları seslendirdiği anda verdiği tebessüm yüzünden kendisine dinleyicileri tarafından konulan “Sesi Gülen Adam” lakabıyla bilinmektedir.

Sesi gülen adam olarak ismini duyuran Koray Avcı; Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Onur Akın gibi birçok sanatçının efsaneleşmiş eserlerini kendi yorumuyla yeniden gün yüzüne çıkarmaktadır.

Koray Avcı, 2015 yılında DokuzSekiz Müzik Plak şirketinden “Aşk ile” adlı ilk solo albümünü çıkardı.

Albümleri :
2015 – Aşk ile

Koray Avcı (müzisyen) biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın