Jesse Spencer Kimdir?

Jesse Spencer kimdir? Jesse Spencer nerelidir, Jesse Spencer kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Jesse Spencer evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Jesse Spencer hayatı, Jesse Spencer nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Jesse Spencer biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Jesse Spencer


Jesse Spencer burcu nedir: Kova

Jesse Spencer yaşı kaç: 12.Şubat.1979

Jesse Spencer ö. tarihi:

Jesse Spencer mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu

Jesse Gordon Spencer, 1979 doğumlu Avustralyalı oyuncu. Avustralya ve İngiltere’de “Neighbours” adlı dizideki rolüyle üne kavuşan ancak uzun yıllar yeterince ilgi göremeyen oyuncu, “house” dizisindeki Dr. Robert Chase rolüyle aradığını buldu.

Jesse Spencer, 12 Şubat 1979 Melbourne, Avustralya’da doğdu. “Australians Against Further Immigration” isimli siyasi partinin kurucularından Dr. Rodney ve Robyn Spencer’ın 4 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Tarney ve Luke adında 2 ağabeyi vardı ve 1982’de Polly adında bir kız kardeşi oldu. Sırasıyla Canterbury İlkokulu, Malvern Okulu ve Scotch Koleji’ne giden Spencer henüz 8 yaşındayken Avustralya Çocuk Korosu’na katıldı. “Winnie The Pooh”un müzikalinde ve “The King and I” adlı yapımda ufak roller alma fırsatı buldu. 15 yaşındayken “Neighbours” isimli televizyon dizisinde canlandırdığı karakter, oyuncuya kendi deyimiyle “hayatta bir kez karşısında çıkacak” bir fırsat verdi.

Avustralya’da ve İngiltere’de daha çok, canlandırdığı “Neighbours”taki Billy Kennedy rolüyle hafızalara kazınan Spencer, profesyonel oyunculuk hayatına 1999’da başladı. Yer aldığı projeler sırasıyla; “Neighbours” (1994 – 2000), “Lorna Doone” (2000), “Curse of the Talisman” (2001), “Winning London” (2001), “Stranded” (2002), “Fear Itself” (2002), “Swimming Upstream” (2003), “Uptown Girls” (2003), “Death in Holy Orders” (2003), “Flourish” (2006) oldu.

Avustralyalı bir çok aktörün Amerikan film ve televizyon sektöründe kazandığı başarılara bakıldığında, Spencer’ın bu aktörler arasına katılamadığı, fazla dikkat çekemediği söylenebilirdi. Ancak Spencer’ın kariyerindeki dönüm noktası, 2004 yılında rol almaya başladığı “House” dizisi oldu. Dr. Robert Chase rolünü başarıyla canlandıran oyuncu, dizinin tüm dünyada gördüğü büyük ilgi sayesinde popülaritesini arttırmaya başladı.

Aktörlüğün yanı sıra gitar ve piyano da çalan Spencer’ın müziğe olan yeteneği çocuk yaşlarda keşfedildi. 10 yaşına kadar keman çaldı ve daha sonra okulun korosuna girdi. Rol aldığı “Uptown Girls” filminin müzikleri içinde olan “Molly Smiles” şarkısını kendisi seslendirdi.

Spencer’ın 2 erkek kardeşi de babaları gibi doktor. Oyuncunun “Neighbours”ta ve “House”da canlandırdığı karakterler de birer doktor çocuğudur. Kardeşlerinin “House”u izlerken tıbbi jargondan ve belirtilerden yola çıkarak mevcut hastalıkları teşhis etmeye çalıştıklarını söylüyor. Oyuncu 1.79metre boyunda ve bekar.

Jesse Spencer biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın