Hidayet Karaca Kimdir?

Hidayet Karaca kimdir? Hidayet Karaca nerelidir, Hidayet Karaca kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Hidayet Karaca evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Hidayet Karaca hayatı, Hidayet Karaca nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Hidayet Karaca biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Hidayet Karaca


Hidayet Karaca burcu nedir: Aslan

Hidayet Karaca yaşı kaç: 18.Ağustos.1963

Hidayet Karaca ö. tarihi:

Hidayet Karaca mesleği: Gazeteci

Samanyolu Yayın Grubu genel müdürü ve Samanyolu Haber TV’de program sunucusudur.

Hidayet Karaca, 18 Ağustus 1963 tarihinde Çankırı’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da yaptı.

1983 yılında kazandığı İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlik Fakültesi Makine bölümünde okumaya başladı. lisans eğitimini bitirdikten sonra da lisansüstü eğitimini aynı yerde yaptı. Ardından Manisa, Celal Bayar Üniversitesi’nde Doktorasını yaptı.

İzmir’de Zaman Gazetesinin Ege Bölge Temsilcisi olarak görev yaptı. Ege Bölgesi Temsilciliğinden sonra, iki yıl aynı gazetenin Ankara Temsilciliğini yaptı.

1999 yılından beri de önce Samanyolu Televizyonu’nun Genel koordinatörü olarak çalıştı. Daha sonra da Samanyolu Yayın Grubu genel müdürü ve Samanyolu Haber TV’de program sunucusu olarak görevine 14 Aralık 2014 tarihine kadar devam etti.

Hidayet Karaca, Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi, Televizyon Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Ayrıca 2011 yılının Ocak ayında Televizyon İzleme ve Araştırmaları Komitesi başkanı seçildi.

Hidayet Karaca, Şule Karaca ile evlidir. 2 çocuğu vardır. Oğlunun adı Sıtkı Karaca’dır.

Hidayet Karaca, 14 Aralık 2014 tarihinde ‘paralel yapı’ iddialarıyla ilgili olarak gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan caddesindeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

19 Aralık 2014 tarihinde mahkemeye çıkarılan Hidayet Karaca, Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı, Mustafa Kılıçaslan terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklandı.

Hidayet Karaca biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın