Hacer Buluş Kimdir?

Hacer Buluş kimdir? Hacer Buluş nerelidir, Hacer Buluş kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Hacer Buluş evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Hacer Buluş hayatı, Hacer Buluş nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Hacer Buluş biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Hacer Buluş


Hacer Buluş burcu nedir: Koç

Hacer Buluş yaşı kaç: 26.Mart.1926

Hacer Buluş ö. tarihi: 30.Ağustos.2014

Hacer Buluş mesleği: Şarkıcı

Hacer Buluş, 26 Mart 1926 Ankara’da doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra eğitimine devam edemedi.

1942 yılında açılan sınavla Ankara Radyosu’na girdi. Uzun yıllar Ankara Radyo’sunda Türk halk müziği sanatçısı olarak görev yaptı.

Konserler verdi. Gazino çalışmaları oldu. Türküleri güzel söyleyip, el üstünde tutulan dev bir sanatçıydı o. TRT’de radyo programlarında olsun ya da halk konserleri, özel etkinlikler, plaklar, kasetlerde olsun o yanık, o duyanı yürekten dağlayan, için için harlayan sesi duyanlar el üstünde baş üstünde tutardı onu.

1947 senesinde Mehmet Ali Erbil’in babası Sadettin Erbil’in başrollerde oynadığı “Yanık Kaval” filmine türküleriyle dahil oldu. 1948 yılında İsmail Dümbüllü’nün baş rolde olduğu “Dümbüllü Macera Peşinde” filminde oynadı.

Ankara Etlik’teki evinde tek başına yaşamaktadır.

Hacer Buluş’un iki kızı vardır. Zehra adında kızı var.

Hacer Buluş, 30 Ağustos 2014 tarihinde Ankara Mamak’taki evinde 88 yaşında öldü.

Hacer Buluş biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın