Fazıl Hüsnü Erdem Kimdir?

Fazıl Hüsnü Erdem kimdir? Fazıl Hüsnü Erdem nerelidir, Fazıl Hüsnü Erdem kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Fazıl Hüsnü Erdem evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Fazıl Hüsnü Erdem hayatı, Fazıl Hüsnü Erdem nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Fazıl Hüsnü Erdem biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Fazıl Hüsnü Erdem


Fazıl Hüsnü Erdem burcu nedir:

Fazıl Hüsnü Erdem yaşı kaç: ??.??.1964

Fazıl Hüsnü Erdem ö. tarihi:

Fazıl Hüsnü Erdem mesleği: Akademisyen

Fazıl Hüsnü Erdem, 1964 Elazığ ilinin Karakoçan ilçesinde Karapınar köyünde doğmuştur. 3 kardeşi vardır. İlköğrenimini Elazığ’da, ortaöğrenimi Diyarbakır ve Bursa Anadolu Liselerinde tamamladı. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okumaya başladı ve 1986 yılında mezun oldu.

1990 yılında Yüksek lisansını, Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda, doktorasını ise, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda yaptı. 1993 yılında yardımcı doçentlik, 1998’de doçentlik, 2004’te ise profesörlük unvanını aldı. Halen, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Fazıl Hüsnü Erdem, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1999-2002 yıllarında Bölüm Başkanlığı, 2000-2001 yıllabiyografi_info(‘eıaqn Qrxna Lneqızpıyığı,’); 1996-2003 yıllarında Müdür Yardımcılığı, 2005-2010 yıllarında Bölüm Başkanlığı, 2003-2005 yıllarında Fakülte Dekanlığı yapmıştır.

Anayasa hukuku ve insan hakları hukukuna ilişkin yayınlanmış makaleleri vardır.

Fazıl Hüsnü Erdemi evli ve 3 çocuk sahibidir.

Fazıl Hüsnü Erdem, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Fazıl Hüsnü Erdem biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Arananlar

  • fazıl ünlü erdem

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın