Çiğdem Batur Kimdir?

Çiğdem Batur kimdir? Çiğdem Batur nerelidir, Çiğdem Batur kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Çiğdem Batur evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Çiğdem Batur hayatı, Çiğdem Batur nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Çiğdem Batur biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Çiğdem Batur


Çiğdem Batur burcu nedir: Yengeç

Çiğdem Batur yaşı kaç: 13.Temmuz.1982

Çiğdem Batur ö. tarihi:

Çiğdem Batur mesleği: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu

Ayşe Çiğdem Batur, 13 Temmuz 1982 tarihinde Düzce’de doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Düzce’de okuduktan sonra Ankara, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun oldu. Ardından İstanbul, Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk bölümünde yüksek lisansını yaptı.

Çiğdem Batur ilk olarak 2004 yılında art televizyonunda yayınlanan Alışveriş Çantası isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.

Oyunculuk hayatına Gazi Üniversitesinde okurken Üniversitesinin tiyatro topluluğu olan Grup Mimus’la başladı. Daha sonra da Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon, sunuculuk spikerlik ve dublaj eğitimlerini tamamladı ve 2001-2003 yılları arasında TRT’de sözleşmeli olarak yönetmen ve program asistanlıkları yaptı. 2003-2006 yılları arasında yine TRT’de Kulvar Farkı, Savaşta Barış’ta Türk Ordusu, Gençlik Her Zaman programlarının sunuculuğunu yaptı. 2006 yılında Ankara’dan İstanbul’a taşındı. Aynı zamanda dublaj çalışmalarına da devam etmiştir.

2006 yılında “Gümüş” adlı dizide Songül Öden, Kıvanç Tatlıtuğ, Ekrem Bora, Güngör Bayrak, Laçin Ceylan, Tarık Ünlüoğlu ile birlikte oynadı.

2007 yılında başlayan “Vazgeç Gönlüm” adlı dizide Murat Han ve Bulut Aras ile başrolde oynamış ve iki farklı karaktere can vermiştir.

2009 yılında Turkcell Mobil İnternet Reklamında oynadı.

Çiğdem Batur, 2010 yılında “Büşra” adlı sinema filminde Tayanç Ayaydın ile başrolde oynadı.

2010 yılından sonra Necati Şaşmaz’ın Polat Alemdar rolü ile başrolde olduğu “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı diziye Çiğdem Batur, “Savcı Leyla” karakterini canlandırmak için girdi.

Aynı zamanda 2010 yılında Eray Yasin Işık’ın yazdığı Göksel Kortay’ın yönettiği “Baş Belası” adlı tiyatro oyununda rol aldı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2010 – Baş Belası (Eray Yasin Işık) – Tiyatro Esen
Macbett (Eugene Ionesco)
Kulaktan Kulağa (Lady Issabel)
Bir Şehnaz Oyun (Turgut Özakman)
Philipp Hotz’un Büyük Öfkesi (Max Frisch)

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Pinhan (Gamze) (Sinema Filmi)
2015 – Bizim Hikaye (Tuba) (Sinema Filmi)
2009 – 2011 – Papatyam (Fulya) (Tv Dizisi)
2010 – Kurtlar Vadisi Pusu (Savcı Leyla Türkmen)(Tv Dizisi)
2009 – Büşra (Alara)(Sinema Filmi)
2007-2008 – Vazgeç Gönlüm (Goncagül – Defne)(Tv Dizisi)
2007 – Genco (Hazal Kaya seslendirmesi) (Tv Dizisi)
2006 – Gümüş (Dilek) (Tv Dizisi)
2003 – Soğan (kısa film)

Yönetmen Asistanlıkları :
2003-2004 – Bizim Evin Halleri dizisi ( TRT-1) – Yönetmen Asistanlığı
2003 – Soğan – Yönetmen
2003 – Uçan Süpüre Kadın Filmleri Festivali – Yönetmen Asistanlığı
2003 – Ablam Böyle İstedi dizisi (TRT-1 ) – Yönetmen Asistanlığı
2003 – Kanal D Haber Merkezi – Yönetmen Asistanlığı
2003 – Ezgi Günü programı – (TRT-Gap) – Program Asistanlığı

Çiğdem Batur biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın